Piotr Paweł KOWALEWICZ: olej, płótno naklejone na tekturę, 60 x 43,5 cm,
sygn. p.d.: P. Kowalewicz  1935.
Na odwrocie autorska nalepka z tekstem atramentem: Świadectwo / Typ „Górnoślązaka” / zakupiony na wystawie / obrazów / Cena zł. 250. / P. Kowalewicz / art. malarz  13. 8 1935.
„Górnoślązak”, 1935
olej, płótno naklejone na tekturę, 60 x 43,5 cm, sygn. p.d.: P. Kowalewicz 1935. Na odwrocie autorska nalepka z tekstem atramentem: Świadectwo / Typ „Górnoślązaka” / zakupiony na wystawie / obrazów / Cena zł. 250. / P. Kowalewicz / art. malarz 13. 8 1935. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

Jan NOWAK: akryl, tempera, płótno naklejone na płytę, 90 x 90 cm,
sygn. p.d.: J. Nowak 1978
Na odwrocie drukowana nalepka autorska z tekstem flamastrem: Ul. Skłodowskiej-Curie 6/9 / 43-100 Tychy / Tel. 27-32-94 / Jan Nowak / malarstwo / „Okna” / akryl tempera / 90 x 90 / 1978 / (sygnatura  flamastrem).
„Okna”, 1978
akryl, tempera, płótno naklejone na płytę, 90 x 90 cm, sygn. p.d.: J. Nowak 1978 Na odwrocie drukowana nalepka autorska z tekstem flamastrem: Ul. Skłodowskiej-Curie 6/9 / 43-100 Tychy / Tel. 27-32-94 / Jan Nowak / malarstwo / „Okna” / akryl tempera / 90 x 90 / 1978 / (sygnatura flamastrem). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
3 400 zł

Leon DOŁŻYCKI : olej, płótno, 87 x 105 cm,
sygn. na odwrocie: Leon Dołżycki.
Podobna kompozycja zatytułowana „Kolarze”, olej, płótno, 87 x 106 cm, z 1956, reprodukowana w katalogu: „Jubileuszowa wystawa Leona Dołżyckiego. Malarstwo, grafika, rysunek”,  ZPAP, CBWA, Katowice, marzec 1957, katalog poz. 51, il. 20.
„Kolarze”, ok. 1956
olej, płótno, 87 x 105 cm, sygn. na odwrocie: Leon Dołżycki. Podobna kompozycja zatytułowana „Kolarze”, olej, płótno, 87 x 106 cm, z 1956, reprodukowana w katalogu: „Jubileuszowa wystawa Leona Dołżyckiego. Malarstwo, grafika, rysunek”, ZPAP, CBWA, Katowice, marzec 1957, katalog poz. 51, il. 20. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
9 400 zł

 Zygfryd DUDZIK: akwarela, papier,  50 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: Z. Dudzik / 76
Na odwrocie napis długopisem: Zygfryd Dudzik, oraz ołówkiem: red. Ponitycki (Józef Ponitycki, 1919-1980, właściwie: Wiesław Poniatowski, związany z Katowicami prozaik, autor utworów satyrycznych, od 1972 pracował w redakcji katowickiego dziennika „Wieczór”, źródło: www.filmpolski.pl).
*opłata  droit de suite.
„Kompozycja”, 1976
akwarela, papier, 50 x 35,5 cm, sygn. l.d.: Z. Dudzik / 76 Na odwrocie napis długopisem: Zygfryd Dudzik, oraz ołówkiem: red. Ponitycki (Józef Ponitycki, 1919-1980, właściwie: Wiesław Poniatowski, związany z Katowicami prozaik, autor utworów satyrycznych, od 1972 pracował w redakcji katowickiego dziennika „Wieczór”, źródło: www.filmpolski.pl). *opłata droit de suite.
Cena wywoławcza:
1 600 zł