JESIENNA AUKCJA MALARSTWA GRAFIKI I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO 10. 10. 2020

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI AUKCJI

AUKCJA 187.

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

Miło nam poinformować, że największym zainteresowaniem cieszyła się tematyka śląska: obrazy i rzeźby Grupy Janowskiej, linoryty Jana Nowaka, „Szyb kopalniany” Jana Dutkiewicza i akwarela Jerzego Dudy-Gracza.

Uwagę zwróciły rodzajowe obrazy Wlastimila Hofmana, Ignacego Pieńkowskiego i Jakoba Melchera, oraz pejzaże - od bałtyckich Jaxy- Małachowkiego i Erno Erba, po górskie Michała Stańki i Jana Wałacha.

Nie słabnie zainteresowanie polskim designem, czego przykładem jest wysoko wylicytowany koszyk ze szkłem projektu Julii Keilowej.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

Jan NOWAK (ur. 1939)
„Szalony wyścig”, 1985
linoryt, 3/3, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 51,8 x 57,5 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 1985 r.; oł. l.d.: „Szalony wyścig” Linoryt 3/3; na płycie p.d.: J.N. 985 r.

SREBRNY KOMPLET ART DECO DO KAWY I HERBATY

: owalne, wklęsło-wypukłe korpusy, wysklepione pokrywy na zawiasie, uchwyty z okładziną z kości; dzbanek do kawy (wys. 21,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 16,5 cm), mlecznik (wys. 9,5 cm),  waga 1353 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, znak firmy Bremen Silberwaren Fabrik (1905-1981), Brema, sygnatura firmy Friedländer & Eisner, wybite numery. Stan zachowania dobry.
Niemcy, ok. 1930
5 000 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :     pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Studium aktu”

Wojciech WEISS : ołówek, tusz lawowany, 30 x 22 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW.
Na odwrocie owalny stempel: Ze Zbioru Dzieł Wojciecha Weissa / Dom Artysty, wew. faksymilowy monogram artysty, pod stemplem drukowany numer 001210.
6 000 zł

„Letni pejzaż”

Wojciech WEISS : olej, płótno, 46,5 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: WWeiss.
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

„Prządki”

Ignacy PIEŃKOWSKI:
olej, płótno, 67 x 58 cm,
sygn. p.d.: Ign. Pieńkowski.
Na krosnach stempel Składu Papieru R. Aleksandrowicz, Kraków, Basztowa 14, oraz stempel Domu Handlowo-Komisowego, obrazy, dywany, antyki itp., Kraków Szpitalna 11 róg św. Tomasza, do obrazu dołączony rachunek zakupu obrazu „Prządki”, wystawiony przez Dom Handlowo-Komisowy z Krakowa, z datą 3.5. (19)40.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

„Szalony wyścig”, 1985

Jan NOWAK: linoryt, 3/3, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 51,8 x 57,5 cm,
Prezentowa grafika jest reprodukowana w: „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 177.
1 600 zł
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł