AUKCJA WIOSENNA W DNIU 22 MAJA 2021

UWAGA! USZKODZONY FORMULARZ KONTAKTOWY

UPRZEJMIE PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY W ZWIĄZKU Z USZKODZONYM FORMULARZEM KONTAKTOWYM.
E-MAIL: desamariacka5@gmail.com

Aukcja 192 – Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
Salon DESA, Katowice, ul. Mariacka 5
22 maja 2021, godz. 16.00

OBIEKTY NA AUKCJĘ WIOSENNĄ PRZYJMUJEMY DO DNIA 16 KWIETNIA 2021 ROKU. ZAPRASZAMY.

AUKCJA 187.

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

„Martwa natura z żonkilami”
olej, tektura, 56 x 49 cm
sygn. nieczytelnie p.d.

„Pejzaż z ruinami antycznymi”

  Iwan TRUSZ:

    olej, karton naklejony na tekturę, 20 x 27 cm,
    sygn. l.d.: Iw. Trusz.
13 000 zł

PIERŚCIONEK Z BRYLANTEM ok. 0,63 ct

: diament o formie okrągłej i szlifie brylantowym, masie ok. 0,63 ct, barwie
J, czystości P1, oprawa platyna pr. 0,950, cecha urzędu probierczego w Birmingham, monogram złotnika GL, waga 2,40 g, rozmiar 17. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
6 500 zł

„Odwrót spod Moskwy”, 1934

 Jerzy KOSSAK: olej, sklejka, 53 x 77,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak 1934.
Stan zachowania: spękania sklejki, szczególnie przy lewej krawędzi.
28 000 zł

„Brzeg morza”, 1930

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI:

akwarela, gwasz, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930.
Cena wywoławcza:
5 700 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880

Jakob MELCHER : olej, płótno, 63 x 42 cm,
sygn. l.d.: J. Melcher München 1880.
Na odwrocie ramy nalepka z tekstem atramentem: J. Melcher München / 28 Schillerstr., oraz fragment drukowanej nalepki firmy Kugler & Cie.
Obraz o tytule „Gemüse-Verkäuferin in Slavonien” z 1880 był eksponowany na wystawie w Kunstakademie w Dreźnie w 1880 i opisany w katalogu wystawy, s.25, poz. 106. (Katalog der von der Kön. Akademie der bildenden Künste in Dresden alljährlich veranstalteten Kunstausstellung 1880); Friedrich von Boetticher, „Malerwerke des neunzehnten Jahrhunderts”, Pantheon Verlag, Lipsk, 1941, t. II, s. 12.
Obraz po konserwacji.

(Źródło:https://de.wikisource.org/wiki/Seite:Katalog_Kunstausstellung_Kunstakademie_Dresden_1880_bis_1882.pdf/29)
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

KOSZYK ZE SZKŁEM WG PROJEKTU JULII KEILOWEJ

: mosiądz, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wys. 23 cm, projekt Julia Keilowa (1902-1943); gładki, trapezoidalny korpus z zachodzących na siebie wachlarzowatych płaszczyzn, wydatny uchwyt z płaskiej taśmy; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 779. Stan zachowania: dr. wyszczerbienie w narożniku szkła.
Warszawa, ok. 1935
(źródło: https://issuu.com/muzeumwarszawy/docs/almanach_9/351)
Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
4 200 zł