AUKCJA NR 196 - 23. 10. 2021 - OBIEKTY PRZYJMUJEMY DO 15. 09.

UWAGA! USZKODZONY FORMULARZ KONTAKTOWY

UPRZEJMIE PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY W ZWIĄZKU Z USZKODZONYM FORMULARZEM KONTAKTOWYM.
E-MAIL: desamariacka5@gmail.com

AUKCJA JESIENNA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 23 PAŹDZIERNIKA 2021.
OBIEKTY NA AUKCJĘ PRZYJMUJEMY DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2021.

Aukcja 192 – Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 192. aukcji

zobacz katalog aukcji>>

Na fotografii
Jan DUTKIEWICZ (1911-1983)
„Letni pejzaż z czerwonym dachem”
olej, tektura, 18 x 28 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz

„Góral z Zakopanego", 1948

Paweł STELLER : drzeworyt, 28 x 21 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: P. Steller 1948; l.d.: Drzeworyt – góral z Zakopanego.
Grafika ze zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
840 zł

„Portret starego człowieka”, XVIII w.

: olej, płótno, (owal) 40,5 x 32 cm,
niesygnowany.
Stan zachowania: zabrudzenia i ubytki warstwy  malarskiej.
2 700 zł

SREBRNA KADZIELNICA CHIŃSKA

misa o  formie spłaszczonej półkuli, na 3 stożkowatych nóżkach, z dwoma uchwytami, na korpusie reliefowe przedstawienia dwóch par smoków  wśród chmur bawiących się płomienistą perłą; śr.  26cm, wys. 14 cm, waga 1340 g, stop srebra próby poniżej 0,750 – 0,800 – 0,925 (Świadectwo Badania Urzędu Probierczego).
6 800 zł

„Ulica Zamkowa w Janowie”, 1977

Ewald GAWLIK : olej, płótno, 69 x 86 cm,
sygn. l.d.: E. Gawlik 77.
Na odwrocie autorski opis: „Ul. Zamkowa / w Janowie /  Ewald Gawlik / rok 1977, oraz stemple Urzędu Konserwatorskiego i informacja o wywozie za granicę.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Ewalda Gawlika.
Cena wywoławcza:
14 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

„Akt w pracowni”

Witold PAŁKA : olej, płótno, 90 x 100 cm,
sygn. p.g.: Pałka W.
Obraz zakupiony bezpośrednio od Witolda Pałki.
Cena wywoławcza:
25 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Portret młodej kobiety w zielonej sukni”

Maksymilian FEUERRING : olej, płótno, 115 x 79 cm
sygn. l.d.: M Feuerring
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Cena wywoławcza:
17 000 zł
Cena uzyskana:
30 000 zł