Aukcja Nr 196 – 23.10.2021

23 PAŹDZIERNIKA 2021 - GODZ. 16.00

W sobotę 23 października 2021 miała miejsce 196. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym. Z 88 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 45 obiektów.
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem i wynikami 196. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
„Pejzaż jesienny”, 1910
pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę, 49,5 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: L Wyczół / 910

"Zaśnięcie Matki Boskiej", 2 poł. XIX w.

: ikona, tempera, złocenie, deska, 22 x 26,5 cm.
Stan zachowani: dr. ubytki i przetarcia warstwy malarskiej.
6 000 zł

„Rybacy ciągnący sieć”

   Feliks Michał WYGRZYWALSKI :

    pastel, tektura, 50 x 70 cm,
    sygn. p.d.: F.M. Wygrzywalski senior
16 000 zł

„Matka Boska Trójręka”, XIX w.

: ikona, tempera, deska, 32 x 26,5 cm.
3 800 zł

„Przyjaciele z górniczej orkiestry”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 55 x 35,5 cm,
sygn. p. d.: Wróbel P 1975 r.
Cena wywoławcza:
8 500 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Domy w Krynicy”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, gwasz, papier, 15,5 x 19 cm,
u dołu napis: „KRYNICAWSZDROYMIASTOUILCA/250ZL”.
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: „Pamiątka z Krynicy Nikifor”.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł

FIGURKA „AKT - KOŃSKA WENUS” ĆMIELÓW, ok. 1960

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23 x 25,5 x 9 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002) z 1956, znak drukowany zielony: Ć (w trójkącie ) / Ćmielów/ Made in Poland. Figurka była eksponowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957.
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 400 zł