Aukcja Nr 196 – 23.10.2021

23 PAŹDZIERNIKA 2021 - GODZ. 16.00

W sobotę 23 października 2021 miała miejsce 196. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym. Z 88 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 45 obiektów.
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem i wynikami 196. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
„Pejzaż jesienny”, 1910
pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę, 49,5 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: L Wyczół / 910

„Architektoniczna”

    Tomasz SĘTOWSKI : brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm,
    sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
    Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
    Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
12 000 zł

SREBRNE SZTUĆCE STANISŁAW OWCZARSKI DLA 12 OSÓB

: 1. ZESTAW SREBRNYCH SZTUĆCÓW DLA 12 OSÓB
12 łyżek, 12 noży dużych, 12 widelców dużych, 12 łyżeczek do herbaty,12 łyżeczek do mokki, 12 widelczyków do ciast, chochla, chochelka do sosów, łyżka i widelec do sałatek, łopatka do ciast, łącznie 77 sztuk;
waga 4638g, srebro pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1963, urząd probierczy w Warszawie, monogram złotnika S.O. (Stanisław Owczarski), dwie oryginalne kasety,  widelczyki do ciast w odrębnym, oryginalnym pudełku.
Warszawa, ok. 1935
14 500 zł (sztućce obiadowe)

2. ZESTAW SREBRNYCH SZTUĆCÓW DO KOLACJI DLA 6 OSÓB
6 łyżek, 6 noży mniejszych, 6 widelców mniejszych, 6 łyżeczek do herbaty,6 łyżeczek do mokki, łącznie 30 sztuk; waga 1417 g, srebro pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1963, urząd probierczy w Warszawie, monogram złotnika S.O. (Stanisław Owczarski), oryginalna kaseta.
Warszawa, ok. 1935
 3 800 zł (sztućce kolacyjne)
14 500 zł, 3 800 zł

ZŁOTE KOLCZYKI Z BRYLANTAMI I SZAFIRAMI, Wiedeń, ok. 1910

: 20 diamentów o szlifie brylantowym starym, łączna masa ok. 1,70 ct, barwa H-I, czystość SI, dwa szafiry niebieskie, szlif kaboszonowy, łączna masa ok. 2 ct, oprawa złoto żółte pr. 0,580, austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, dł. 18mm, waga 2,89 g.
Opinia Danuty Bańbuły-Daszkowskiej, eksperta diamentów.
22 000 zł

„Przyjaciele z górniczej orkiestry”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 55 x 35,5 cm,
sygn. p. d.: Wróbel P 1975 r.
Cena wywoławcza:
8 500 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

FIGURKA „ZUZANNA W KĄPIELI” CHODZIEŻ

: porcelana, farby naszkliwne, wys. 18 cm, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018) z  1959, znak drukowany zielony ZPS „Chodzież” w Chodzieży z lat 1964-1980, czerwoną farbą: Ch/117/4903M.
Figurka z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
1 300 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

SREBRNA LAMPA CHANUKOWA, k. XIX w.

: w formie dwuramiennego świecznika z ośmioma tulejkami, kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, zwieńczony gwiazdą Dawida i dodatkową tulejką na ruchomym trzonie (szames), ramiona w formie gałązek z tulejkami, powierzchnia dekorowana reliefowym motywem kwiatowym; wys. 20,5 cm, waga 417 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886.
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
4 800 zł