Aukcja Nr 192 – 22.05.2021

22 MAJA 2021 - GODZ. 16.00

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 192. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Maksymilian FEUERRING (1896-1985)
„Portret młodej kobiety w zielonej sukni”
olej, płótno, 115 x 79 cm
sygn. l.d.: M Feuerring

"Zaśnięcie Matki Boskiej", 2 poł. XIX w.

: ikona, tempera, złocenie, deska, 22 x 26,5 cm.
Stan zachowani: dr. ubytki i przetarcia warstwy malarskiej.
6 500 zł

„Faun”, 1891

    Richard AIGNER : brąz, ciemnozielona patyna, wys. 48 cm, sygn. na podstawie:  R. Aigner / 1891, ryta sygnatura odlewni: J.F.M. Garzia / Fundición arte / B. Aires.
31 000 zł

CHUSTA ŚLĄSKA „SZPIGIEL” 1

: wełna kaszmirowa, wzór drukowany z motywami tureckimi, z przewagą barw czerwonych i oranżowych, centralnie wzór w kolorze czarnym, wym.: 160 x 320 cm. Stan zachowania:  dr. przetarcia.
Pochodzenie: Piekary Śląskie.
1 450 zł

„Wiejskie podwórko”, 1934

Marcin KITZ : olej, tektura, 24,5 x 39,5 cm
sygn. p.d.: M. Kitz 934.
Na odwrocie autorski napis z datą: (tekst nieczytelny) 2/IX/34.
Cena wywoławcza:
4 800 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł

„Woły w słońcu”

Leon WYCZÓŁKOWSKI : olej, tektura,  27,5 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: L Wyczółkowski
Na odwrocie stempel: Specyalny Skład / artykułów (napis nieczytelny) / Kazimierza Zajączkowskiego / w Krakowie / „pod Aniołem” plac Maryacki 8.
Cena wywoławcza:
30 000 zł
Cena uzyskana:
64 000 zł

„Uszkodzona oś”

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) : olej, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. p.d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza:
14 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł