Aukcja Nr 192 – 22.05.2021

22 MAJA 2021 - GODZ. 16.00

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 192. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Maksymilian FEUERRING (1896-1985)
„Portret młodej kobiety w zielonej sukni”
olej, płótno, 115 x 79 cm
sygn. l.d.: M Feuerring

„Architektoniczna”

    Tomasz SĘTOWSKI : brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm,
    sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
    Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
    Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
13 000 zł

„Generał Dwernicki na czele kawalerii"

 Eugeniusz GEPPERT :   akwarela, papier, 43 x 64,5cm,
    sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert
    Stan zachowania: dr. podklejenia górnej krawędzi papieru.
*droit de suite
7 000 zł

„Faun”, 1891

    Richard AIGNER :
brąz, ciemnozielona patyna, wys. 48 cm, sygn. na podstawie:  R. Aigner / 1891, ryta sygnatura odlewni: J.F.M. Garzia / Fundición arte / B. Aires.
34 500 zł

„Śląski festyn”, 1971

Paweł WRÓBEL : olej, płótno, 39 x 48 cm,
sygn. l.d.: Wróbel P 1971 r.
Obraz po konserwacji.
Obraz ze zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
7 500 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

„Krzesło”

Ewald GAWLIK :
olej, płótno (dublowane), 59,5 x 50 cm,
niesygnowany.
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Obraz został ofiarowany rodzinie obecnych właścicieli bezpośrednio przez Ewalda Gawlika, jest to jedna z wcześniejszych prac artysty.
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

„Wiejskie podwórko”, 1934

Marcin KITZ : olej, tektura, 24,5 x 39,5 cm
sygn. p.d.: M. Kitz 934.
Na odwrocie autorski napis z datą: (tekst nieczytelny) 2/IX/34.
Cena wywoławcza:
4 800 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł