Aukcja Nr 192 – 22.05.2021

22 MAJA 2021 - GODZ. 16.00

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 192. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Maksymilian FEUERRING (1896-1985)
„Portret młodej kobiety w zielonej sukni”
olej, płótno, 115 x 79 cm
sygn. l.d.: M Feuerring

LAMPA NAFTOWA, ok. 1900

: stopa i korpus fajansowe, dekorowane malowanymi stylizowanymi motywami roślinnymi na kremowym tle, kolista  stopa osadzona w metalowej oprawie, klosz szkło mleczne, palnik marki Kosmos, wys. 46 cm. Stan zachowania: brak knota.
1 500 zł

SREBRNE SZTUĆCE STANISŁAW OWCZARSKI DLA 12 OSÓB

: 1. ZESTAW SREBRNYCH SZTUĆCÓW DLA 12 OSÓB
12 łyżek, 12 noży dużych, 12 widelców dużych, 12 łyżeczek do herbaty,12 łyżeczek do mokki, 12 widelczyków do ciast, chochla, chochelka do sosów, łyżka i widelec do sałatek, łopatka do ciast, łącznie 77 sztuk;
waga 4638g, srebro pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1963, urząd probierczy w Warszawie, monogram złotnika S.O. (Stanisław Owczarski), dwie oryginalne kasety,  widelczyki do ciast w odrębnym, oryginalnym pudełku.
Warszawa, ok. 1935
14 500 zł (sztućce obiadowe)

2. ZESTAW SREBRNYCH SZTUĆCÓW DO KOLACJI DLA 6 OSÓB
6 łyżek, 6 noży mniejszych, 6 widelców mniejszych, 6 łyżeczek do herbaty,6 łyżeczek do mokki, łącznie 30 sztuk; waga 1417 g, srebro pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1963, urząd probierczy w Warszawie, monogram złotnika S.O. (Stanisław Owczarski), oryginalna kaseta.
Warszawa, ok. 1935
 3 800 zł (sztućce kolacyjne)
14 500 zł, 3 800 zł

„Zimowy pejzaż tatrzański”

Stefan FILIPKIEWICZ:
olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
11 000 zł

„Przyjaciele z górniczej orkiestry”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 55 x 35,5 cm,
sygn. p. d.: Wróbel P 1975 r.
Cena wywoławcza:
8 500 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Domy w Krynicy”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, gwasz, papier, 15,5 x 19 cm,
u dołu napis: „KRYNICAWSZDROYMIASTOUILCA/250ZL”.
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: „Pamiątka z Krynicy Nikifor”.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł

„5. Pogoda z teki Bożki Słowiańskie”, 1918

Zofia STRYJEŃSKA : autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP,
62 x 43 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. d. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
Stan zachowania: b. dr. przedarcia papieru przy górnej i dolnej krawędzi.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł