Aukcja Nr 192 – 22.05.2021

22 MAJA 2021 - GODZ. 16.00

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 192. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Maksymilian FEUERRING (1896-1985)
„Portret młodej kobiety w zielonej sukni”
olej, płótno, 115 x 79 cm
sygn. l.d.: M Feuerring

„Rybacy ciągnący sieć”

   Feliks Michał WYGRZYWALSKI :

    pastel, tektura, 50 x 70 cm,
    sygn. p.d.: F.M. Wygrzywalski senior
16 000 zł

„Plaża w Cavtat w Dalmacji”, 1928

Jan WYSOCKI : akwarela, ołówek, 22,5 x 28 cm,
sygn. p.d.: Cavtat Dalmacja / JWysocki / 1928
Obraz z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
1 800 zł

„Matka Boska Trójręka”, XIX w.

: ikona, tempera, deska, 32 x 26,5 cm.
3 800 zł

„Praczka”, ok. 1889

Władysław Ansgary PODKOWIŃSKI : olej, tektura, wym. w świetle passe-partout: 31 x 40 cm,
sygn. l. d.: PODKOWIŃSKI.
Opinia dr. Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z dnia 8 kwietnia 2022 roku.
Obraz do 1996 należał do kolekcji rodziny z Sosnowca, w dniu 5 października 1996 został wystawiony i  sprzedany na 1 Aukcji DESY Krajowej w Krakowie.
Cena wywoławcza:
126 000 zł
Cena uzyskana:
126 000 zł

FIGURKA „AKT - KOŃSKA WENUS” ĆMIELÓW, ok. 1960

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23 x 25,5 x 9 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002) z 1956, znak drukowany zielony: Ć (w trójkącie ) / Ćmielów/ Made in Poland. Figurka była eksponowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957.
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 400 zł

SREBRNA LAMPA CHANUKOWA, k. XIX w.

: w formie dwuramiennego świecznika z ośmioma tulejkami, kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, zwieńczony gwiazdą Dawida i dodatkową tulejką na ruchomym trzonie (szames), ramiona w formie gałązek z tulejkami, powierzchnia dekorowana reliefowym motywem kwiatowym; wys. 20,5 cm, waga 417 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886.
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
4 800 zł