Aukcja nr 187 - 10.10.2020

10 PAŹDZIERNIKA 2020 - godz. 16.00

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Diana”, 1917
olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski 1917.

"Martwa natura z kwiatami i zegarem", 1923

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 71 x 90 cm,
sygn. i dat. p.d.: A. Karpiński / 1923
42 000 zł

FIGURKA „PUTTO ZE ZŁAMANYM SERCEM” MIŚNIA

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 13,5 cm, autor modelu Heinrich Schwabe (1847 – 1924), model z lat 1880-1882, znak podszkliwny niebieski fabryki w Miśni z lat 1850-1918, ryty numer modelu: M 102.
1900 zł

„Architektoniczna”

    Tomasz SĘTOWSKI : brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm,
    sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
    Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
    Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
13 000 zł

„Wiejskie podwórko”, 1934

Marcin KITZ :
olej, tektura, 24,5 x 39,5 cm
sygn. p.d.: M. Kitz 934.
Na odwrocie autorski napis z datą: (tekst nieczytelny) 2/IX/34.
Cena wywoławcza:
4 800 zł

DZBAN DO WINA, ok. 1880

: korpus szkło warstwowe (cameo glass) mleczne i turkusowe, trawione, matowane,  dekorowane motywem narcyzów i kalii  (w stylu firm Thomas Webb & Sons i Stevens & Williams, obydwie firmy ze  Stourbridge w Wielkiej Brytanii);
oprawa wylewu srebro pr. 0,925, cecha Sheffield z 1881, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, znak firmy złotniczej: J.D& S. (James Dixon & Sons, Sheffield, rok założenia 1867), na oprawie dedykacja w j. angielskim: Presented to / The Rev. H. L. Nelthropp M.A.  F.S.A. / By a Few Burgesses of the / Upper Norwood Ward / as a Token of Their Respect & Esteem / July 1883; wys. 24,5 cm. Stan zachowania b. dobry.
Cena wywoławcza:
4 200 zł

„Kirasjer w zadymce”, 1926

Wojciech KOSSAK : olej, tektura, 46 x 54 cm,
sygn. p.d.: Wojciech Kossak / 1926.
Na odwrocie okrągły stempel magazynu przyborów malarskich Schoenfelda & Co. z Düsseldorfu, oraz numer niebieska kredką 5110.
Cena wywoławcza:
32 000 zł