Aukcja nr 187 - 10.10.2020

10 PAŹDZIERNIKA 2020 - godz. 16.00

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Diana”, 1917
olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski 1917.

„Faun”, 1891

    Richard AIGNER : brąz, ciemnozielona patyna, wys. 48 cm, sygn. na podstawie:  R. Aigner / 1891, ryta sygnatura odlewni: J.F.M. Garzia / Fundición arte / B. Aires.
31 000 zł

CHUSTA ŚLĄSKA „SZPIGIEL” 1

: wełna kaszmirowa, wzór drukowany z motywami tureckimi, z przewagą barw czerwonych i oranżowych, centralnie wzór w kolorze czarnym, wym.: 160 x 320 cm. Stan zachowania:  dr. przetarcia.
Pochodzenie: Piekary Śląskie.
1 450 zł

„Dziewczyna niosąca wodę”, ok. 1910

Hans MÜLLER : brąz, brązowa patyna, wys. 19,5 cm, sygn. na podstawie: H. Müller
1 700 zł

„Krzesło”

Ewald GAWLIK :
olej, płótno (dublowane), 59,5 x 50 cm,
niesygnowany.
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Obraz został ofiarowany rodzinie obecnych właścicieli bezpośrednio przez Ewalda Gawlika, jest to jedna z wcześniejszych prac artysty.
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

„Karafki i butelki. Stół po przyjęciu”, 1956

Zdzisław STANEK :
olej, płótno, 58 x 75 cm,
sygn. p.d.: Z. Stanek / 56
Obraz został ofiarowany rodzinie obecnych właścicieli przez Zdzisława Stanka.
Podobny kompozycyjnie do prezentowanej pracy obraz „Butelki i światło”, 1956, olej, płótno, ze  zbiorów  Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jest reprodukowany  w: „Katowicki Underground artystyczny po 1953”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Katowice 2004, s. 462, il. 1.
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
20 000 zł

„Wiejskie podwórko”, 1934

Marcin KITZ : olej, tektura, 24,5 x 39,5 cm
sygn. p.d.: M. Kitz 934.
Na odwrocie autorski napis z datą: (tekst nieczytelny) 2/IX/34.
Cena wywoławcza:
4 800 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł