Aukcja nr 187 - 10.10.2020

10 PAŹDZIERNIKA 2020 - godz. 16.00

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Diana”, 1917
olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski 1917.

WAZA DEKORACYJNA HUTSCHENREUTHER

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 56 cm; ośmioboczny, lekko rozszerzający się ku górze korpus, wąski wylew z wydatną pokrywą, powierzchnia dekorowana bukietami kwiatów i pojedynczymi drobnymi kwiatami; znak drukowany jubileuszowy z lat 1914-1934 fabryki porcelany CM Hutschenreutcher / Hohenberg / Bayern, stempel:  Abteilung Dresden / Handmalerei. Stan zachowania b. dobry.
6 000 zł

„Kwitnąca śliwa 2, wg Qi Baishi”

: drzeworyt barwny, 31,5 x 21,5 cm,
sygnatura i czerwona pieczęć artysty.
Drzeworyt z albumu „Ptaki, kwiaty, owady i zwierzeta”, zawierającego 22 drzeworyty wg Qi Baishi, wydawca Rong Bao Zhai, Pekin, ok. 1952.
480 zł

SREBRNA KADZIELNICA CHIŃSKA

misa o  formie spłaszczonej półkuli, na 3 stożkowatych nóżkach, z dwoma uchwytami, na korpusie reliefowe przedstawienia dwóch par smoków  wśród chmur bawiących się płomienistą perłą; śr.  26cm, wys. 14 cm, waga 1340 g, stop srebra próby poniżej 0,750 – 0,800 – 0,925 (Świadectwo Badania Urzędu Probierczego).
6 800 zł

„Ulica Zamkowa w Janowie”, 1977

Ewald GAWLIK : olej, płótno, 69 x 86 cm,
sygn. l.d.: E. Gawlik 77.
Na odwrocie autorski opis: „Ul. Zamkowa / w Janowie /  Ewald Gawlik / rok 1977, oraz stemple Urzędu Konserwatorskiego i informacja o wywozie za granicę.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Ewalda Gawlika.
Cena wywoławcza:
14 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

„Mężczyzna w ogrodzie”

Jacek MALCZEWSKI : olej, płótno naklejone na tekturę,  35,5 x 19 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski Maj
Cena wywoławcza:
60 000 zł
Cena uzyskana:
63 000 zł

„Zimowy pejzaż z Bystrej”

Julian FAŁAT : akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 46,5 x 61,
sygn. l.d.: J Fałat / Bystra.
Stan zachowania: papier lekko pożółkły, dr. ubytek i zagięcie papieru w l.d. narożniku.
Cena wywoławcza:
27 000 zł
Cena uzyskana:
37 000 zł