Aukcja nr 187 - 10.10.2020

10 PAŹDZIERNIKA 2020 - godz. 16.00

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Diana”, 1917
olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski 1917.

„Architektoniczna”

    Tomasz SĘTOWSKI : brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm,
    sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
    Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
    Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
13 000 zł

„Generał Dwernicki na czele kawalerii"

 Eugeniusz GEPPERT :   akwarela, papier, 43 x 64,5cm,
    sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert
    Stan zachowania: dr. podklejenia górnej krawędzi papieru.
*droit de suite
7 000 zł

„Faun”, 1891

    Richard AIGNER :
brąz, ciemnozielona patyna, wys. 48 cm, sygn. na podstawie:  R. Aigner / 1891, ryta sygnatura odlewni: J.F.M. Garzia / Fundición arte / B. Aires.
34 500 zł

„Krzesło”

Ewald GAWLIK :
olej, płótno (dublowane), 59,5 x 50 cm,
niesygnowany.
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Obraz został ofiarowany rodzinie obecnych właścicieli bezpośrednio przez Ewalda Gawlika, jest to jedna z wcześniejszych prac artysty.
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

„Domy pod Tatrami”

Henryk UZIEMBŁO : olej, tektura, 34 x 50 cm,
sygn. p.g.: H. Uziembło
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

KINKIET STEATYT, ok. 1970

: porcelana, czerwona farba naszkliwna, złocenie, wym.: 33 x 32 cm; trójkątne lustro-patera dekorowane nieregularną fakturą i złoconymi fantazyjnymi motywami. Brak przeglądu instalacji elektrycznej.
Kinkiet wg projektu i ze zbiorów Pani Ady Chmiel.
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:
2 600 zł