Aukcja nr 187 - 10.10.2020

10 PAŹDZIERNIKA 2020 - godz. 16.00

W sobotę 10 października 2020 miała miejsce 187. Aukcja Malarstwa, Grafiki i Rzemiosła Artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Licytacja odbyła się drogą telefoniczną, internetową, oraz za pośrednictwem zlecenia z limitem cenowym.
Z 70 pozycji w katalogu łącznie wylicytowano 29 obiektów.

zobacz katalog i wyniki 187 aukcji>>

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Diana”, 1917
olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski 1917.

LAMPA NAFTOWA, ok. 1900

: stopa i korpus fajansowe, dekorowane malowanymi stylizowanymi motywami roślinnymi na kremowym tle, kolista  stopa osadzona w metalowej oprawie, klosz szkło mleczne, palnik marki Kosmos, wys. 46 cm. Stan zachowania: brak knota.
1 500 zł

„Potyczka”, 1920

Leonard WINTEROWSKI : olej, płótno, 74 x 118 cm,
sygn. p.d.: Leonard Winterowski / Warszawa1920
Stan zachowania: obraz po konserwacji.
23 500 zł

ZAWIESZKA PATRIOTYCZNA XIX w.

srebro, wym.: 25 x 14 mm, waga 1,23 g; na awersie Orzeł, na rewersie trójpolowa tarcza z herbem z okresu Powstania Styczniowego, awers i rewers umieszczone na tle skrzyżowanej lancy, kosy i proporczyka. Stan zachowania: minimalne ślady czerwonej emalii na awersie (pod Orłem).
950 zł

„Przyjaciele z górniczej orkiestry”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 55 x 35,5 cm,
sygn. p. d.: Wróbel P 1975 r.
Cena wywoławcza:
8 500 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Domy w Krynicy”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, gwasz, papier, 15,5 x 19 cm,
u dołu napis: „KRYNICAWSZDROYMIASTOUILCA/250ZL”.
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: „Pamiątka z Krynicy Nikifor”.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł

SREBRNA LAMPA CHANUKOWA, k. XIX w.

: w formie dwuramiennego świecznika z ośmioma tulejkami, kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, zwieńczony gwiazdą Dawida i dodatkową tulejką na ruchomym trzonie (szames), ramiona w formie gałązek z tulejkami, powierzchnia dekorowana reliefowym motywem kwiatowym; wys. 20,5 cm, waga 417 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886.
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
4 800 zł