Aukcja nr 184 - 23.05.2020

23 MAJA 2020 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki 184 aukcji>>

Poz. 27
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
„Dziewczyna z nasturcjami”
pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę, 68,5 x 50 cm,
sygn. śr.d.: T. Axentowicz

SREBRNY KOMPLET ART DECO DO KAWY I HERBATY

: owalne, wklęsło-wypukłe korpusy, wysklepione pokrywy na zawiasie, uchwyty z okładziną z kości; dzbanek do kawy (wys. 21,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 16,5 cm), mlecznik (wys. 9,5 cm),  waga 1353 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, znak firmy Bremen Silberwaren Fabrik (1905-1981), Brema, sygnatura firmy Friedländer & Eisner, wybite numery. Stan zachowania dobry.
Niemcy, ok. 1930
5 000 zł

SREBRNA ŻARDINIERA, Wiedeń, ok. 1905

: ażurowy, owalny korpus na 4 nóżkach w formie spłaszczonych kul,  dwa wydatne uchwyty, całość dekorowana motywami liści laurowych i liści akantu, pojemnik szkło bezbarwne, szlifowane; wym.: 15,5 x 41,5 x 19,5 cm, waga 639 g, srebro wew. złocone pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 z litarą A (Wiedeń), znak wiedeńskiej firmy złotniczej  Silberwarenfabrik Alexander Sturm (czterolistna koniczyna w kolistym polu), wybity numer: 30983.
Stan zachowania b. dobry.
6 000 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :     pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Letni pejzaż”

Wojciech WEISS : olej, płótno, 46,5 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: WWeiss.
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

„Dziewczyna w błękitnym czepku”, 1923

Wlastimil HOFMAN: olej, tektura, 16,5 x 25,5 cm,
sygn. p.d. Wlastimil Hofman 1923
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

„Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880

Jakob MELCHER : olej, płótno, 63 x 42 cm,
sygn. l.d.: J. Melcher München 1880.
Na odwrocie ramy nalepka z tekstem atramentem: J. Melcher München / 28 Schillerstr., oraz fragment drukowanej nalepki firmy Kugler & Cie.
Obraz o tytule „Gemüse-Verkäuferin in Slavonien” z 1880 był eksponowany na wystawie w Kunstakademie w Dreźnie w 1880 i opisany w katalogu wystawy, s.25, poz. 106. (Katalog der von der Kön. Akademie der bildenden Künste in Dresden alljährlich veranstalteten Kunstausstellung 1880); Friedrich von Boetticher, „Malerwerke des neunzehnten Jahrhunderts”, Pantheon Verlag, Lipsk, 1941, t. II, s. 12.
Obraz po konserwacji.

(Źródło:https://de.wikisource.org/wiki/Seite:Katalog_Kunstausstellung_Kunstakademie_Dresden_1880_bis_1882.pdf/29)
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł