Aukcja nr 184 - 23.05.2020

23 MAJA 2020 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki 184 aukcji>>

Poz. 27
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
„Dziewczyna z nasturcjami”
pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę, 68,5 x 50 cm,
sygn. śr.d.: T. Axentowicz

„Aleja z kwitnącym bzem”, 1914

    Ludwik STASIAK : olej, tektura, 101 x 70 cm,
sygn. l.d.: Ludwik Stasiak 1914
16 000 zł

„Wieczór”

   Włodzimierz TETMAJER:
    olej, płótno, 54 x 65 cm,
    sygn. monogramem p.d.: W T
    Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z tekstem atramentem: Włodzimierz Tetmajer / Wieczór / olej / cena 300 zł /.
    Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
22 000 ZŁ

„Pejzaż z Dłoni”, 1912

Julian FAŁAT:

    akwarela, gwasz, papier, 53 x 95,5 cm (w świetle oprawy),
    sygn. l.d.: J Fałat / Dłonie / 1912.
39 000 zł

„Ulica Przyjemna w Giszowcu”, 1989

 Ewald GAWLIK : olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 1989.
Na odwrocie nalepka z autorskim opisem długopisem: Tyt: „ul. Przyjemna w Giszowcu / Tech: Olej na płótnie. / Wym: 70 x 100 cm / Wyk: Ewald Gawlik  1989.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł

„Szalony wyścig”, 1985

Jan NOWAK: linoryt, 3/3, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 51,8 x 57,5 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 1985 r.; oł. l.d.: „Szalony wyścig”  Linoryt 3/3; na płycie p.d.: J.N. 985 r.
Prezentowa grafika jest reprodukowana w: „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 177.
1 600 zł
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł

KOSZYK ZE SZKŁEM WG PROJEKTU JULII KEILOWEJ

: mosiądz, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wys. 23 cm, projekt Julia Keilowa (1902-1943); gładki, trapezoidalny korpus z zachodzących na siebie wachlarzowatych płaszczyzn, wydatny uchwyt z płaskiej taśmy; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 779. Stan zachowania: dr. wyszczerbienie w narożniku szkła.
Warszawa, ok. 1935
(źródło: https://issuu.com/muzeumwarszawy/docs/almanach_9/351)
Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
4 200 zł