19 października 2019 - godz. 16.00
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Katowice, ul. Teatralna 4

19 października 2019 w regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach odbyła się 179. Aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosła artystycznego zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach. Łącznie wylicytowano ok. 40 obiektów.

zobacz katalog aukcji>>

Poz. 19
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
„Staruszkowie na przyzbie”, 1987
olej, płyta pilśniowa, 50 x 61 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 1126/87.

"Martwa natura z kwiatami i zegarem", 1923

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 71 x 90 cm,
sygn. i dat. p.d.: A. Karpiński / 1923
45 000 zł

„Widok na Mnicha", 1973

Leszek STAŃKO:     olej, płótno, 75 x 94 cm,
    sygn. p.d.: Leszek Stańko / 1973 r.
Obraz po konserwacji.
*droit de suite
7 800 zł

„Zamek w Wiśniczu”

  Stanisław PODGÓRSKI :
    olej, tektura,70 x 99,5 cm,
    sygn. p.d.: S. Podgórski
    Obraz po konserwacji.
9 500 zł

„Ulica Górniczego Stanu w Giszowcu Starym”, 1982

Ewald GAWLIK:

olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. p.d.: 82 / E. Gawlik.
Na odwrocie dedykacja tuszem: „Ks. Wikaremu parafii Giszowiec-Stary / Mieczysławowi Kubiście / w dniu urodzin 28. II. 82 r. / od Ewalda i  Elfrydy Gawlik”, oraz autorski opis tuszem: „ul. Górniczego Stanu” Giszowiec St. / wyk. Ewald Gawlik / 1982.
Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
10 000 zł

„Pejzaż z Istebnej”, 1980

Jerzy DUDA-GRACZ:

olej, płyta pilśniowa, 61 x 70 cm,
sygn. p.d.: Duda Gracz 1980.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem atramentem: Duda Gracz / Paderewskiego 42 B / 31 Katowice / Tytuł Pejzaż z Istebnej / Technika Olej, pł. pilśn. / wymiary 61 x 70 cm / Rok 1980 Nr. Katalogu Autor. 429 / Uwagi własność: ( wykreślone) / werniksowanie styczeń 1981 / (długopisem) werniks maj 2001.
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Zimowy powrót z polowania”

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI : olej, płótno, 67 x 107 cm,
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski.
Na krosnach i na płótnie stemple monachijskiej firmy Schachinger & Hermann, Eisenmannstrasse.
Cena wywoławcza:
60 000 zł
Cena uzyskana:
90 000 zł