19 października 2019 - godz. 16.00
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Katowice, ul. Teatralna 4

19 października 2019 w regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach odbyła się 179. Aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosła artystycznego zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach. Łącznie wylicytowano ok. 40 obiektów.

zobacz katalog aukcji>>

Poz. 19
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
„Staruszkowie na przyzbie”, 1987
olej, płyta pilśniowa, 50 x 61 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 1126/87.

„Wiosna w Tyńcu”, 1954

 Ludwik LESZKO: olej, tektura, 61 x 87 cm,
sygn. p.d.: Leszko / 1954
4 200 zł

„Zielony pejzaż”

Ludwik MISKY: olej, tektura, 49 x 34 cm,
sygn. p.d.: L. Misky
3 000 zł

PIERŚCIONEK ZŁOTY Z BRYLANTEM

: okrągły diament o szlifie brylantowym, masie 0,60 ct, barwie J, czystości VS, oprawa złoto żółte i białe złoto pr. 0,585, waga 2,42 g, rozmiar 15. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
10 500 zł

„Gra w kulki”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 42 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1975; wycinek z niemieckiego katalogu  z notą biograficzna w j. niemieckim i reprodukcją obrazu.
Obraz reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog    Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. MK121.
Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
Cena wywoławcza:
6 500 zł

„Wiatr na pustyni egipskiej. Hamsin”, 1907

Feliks Michał WYGRZYWALSKI:
olej, sklejka, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: F.M. Wygrzywalski z Egiptu  1907 / „Hamsin”
Cena wywoławcza:
20 000 zł

„Zimowy powrót z polowania”

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI : olej, płótno, 67 x 107 cm,
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski.
Na krosnach i na płótnie stemple monachijskiej firmy Schachinger & Hermann, Eisenmannstrasse.
Cena wywoławcza:
60 000 zł