19 października 2019 - godz. 16.00
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Katowice, ul. Teatralna 4

19 października 2019 w regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach odbyła się 179. Aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosła artystycznego zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach. Łącznie wylicytowano ok. 40 obiektów.

zobacz katalog aukcji>>

Poz. 19
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
„Staruszkowie na przyzbie”, 1987
olej, płyta pilśniowa, 50 x 61 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 1126/87.

„Prządki”

 Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, płótno, 67 x 58 cm,
sygn. p.d.: Ign. Pieńkowski.
Na krosnach stempel Składu Papieru R. Aleksandrowicz, Kraków, Basztowa 14, oraz stempel Domu Handlowo-Komisowego, obrazy, dywany, antyki itp., Kraków Szpitalna 11 róg św. Tomasza, do obrazu dołączony rachunek zakupu obrazu „Prządki”, wystawiony przez Domu Handlowo-Komisowy z Krakowa,  z datą 3.5. (19)40.
12 000 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :

    pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Już wychodzę”, 1973

Konrad SRZEDNICKI :

    akwaforta, akwatinta barwna, 7/50, 64,7 x 49 cm,
    sygn. oł. p.d.: Konrad Srzednicki; oł. l.d.: 1973 r. „Już wychodzę” 7/50
1 400 zł

„Ulica Górniczego Stanu w Giszowcu Starym”, 1982

Ewald GAWLIK:

olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. p.d.: 82 / E. Gawlik.
Na odwrocie dedykacja tuszem: „Ks. Wikaremu parafii Giszowiec-Stary / Mieczysławowi Kubiście / w dniu urodzin 28. II. 82 r. / od Ewalda i  Elfrydy Gawlik”, oraz autorski opis tuszem: „ul. Górniczego Stanu” Giszowiec St. / wyk. Ewald Gawlik / 1982.
Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
10 000 zł

„Willa z flagą”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, papier, 20 x 14,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAZDROJWILLANLO”.
Na odwrocie 2  pieczęcie: okrągła z napisem: „ Mistrz z Krynicy Nikifor”, prostokątna z napisem „Nikifor - Malarz / Krynica”; ołówkiem: 100 zł.
Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł

„Wiatr na pustyni egipskiej. Hamsin”, 1907

Feliks Michał WYGRZYWALSKI: olej, sklejka, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: F.M. Wygrzywalski z Egiptu  1907 / „Hamsin”
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
20 000 zł