zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

„Zielony Staw Gąsienicowy”, 1922

 Aleksander MROCZKOWSKI: olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm,
 sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922.
Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę.
Wcześniejszą i nieco większą wersję prezentowanego obrazu posiada w swoich zbiorach Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego w Zakopanem – „Zielony Staw pod Kościelcem i Świnicą”, olej, tektura, 72 x 98 cm, sygnatura i data (1921) z lewej strony u dołu.
19 000 zł

SERWIS DO KAWY „ROCOCO” STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, farby lustrowe, złocenie, fason „Rococo” – dekoracja I;
4 filiżanki (wys. 5 cm), 6 spodków (śr. 11 cm), 6 talerzyków deserowych (śr. 14,5cm), dzbanek do kawy (wys. 19 cm), mlecznik (wys. 11 cm), cukiernica (wys. 10 cm);
znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1970.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, kat. nr 135).
1000 zł

ZŁOTA BRANSOLETA Z DIAMENTAMI I PERŁAMI

: bransoleta o formie otwieranej obręczy na zawiasie , z 17 diamentami o szlifie rozetowym, masie ok. 0,40 ct, barwie H-J, czystości SI-P1, oraz 17 pereł naturalnych i hodowlanych, półkulistych, o barwie białej, kremowej i srebrnej, oprawa złoto żółte  pr. 0,580, holenderska cecha z lat 1853-1906, waga 13,94 g. Stan zachowania b. dobry. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
Holandia, ok. 1890
5 400 zł

„Polowanie na niedźwiedzia”, 1908

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 48 x 127 cm,
sygn. śr. d.: J. Fałat 908.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej dwie nalepki: z drukowanym rokiem 1908 i numerem 186, oraz drukowana Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, wypełniona tekstem atramentem: Nr 11063 / Fałat / Juljan / akwarella (!) / Polowanie na niedźwiedzia / cena lub jego wartość 600 / Warszawa d. 13/4 908 r.
Obraz nabyty przez ojca obecnych właścicieli w latach 70. XX w.
Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
55 000 zł

„Patrol Krakusów w 1831 na zwiadach”, 1880

Juliusz KOSSAK: akwarela, karton, 32 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1880
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 8 lutego 1967.
Obraz jest powtórzeniem kompozycji namalowanej ok. 1866, w zbiorach prywatnych.
(K. Olszański, „Juliusz Kossak”, Wrocław 1988, s. 120, il. 178).
Cena wywoławcza:
50 000 zł

„Las”, 1921

Leon WYCZÓŁKOWSKI: tusz lawowany, akwarela, papier powlekany, technika wydrapywania, 25,8 x 35,3 cm,
sygn. oł.  śr.d.: LWyczół 1921.
Na odwrocie napis ołówkiem: Puszcza jodłowa / Wyczółkowski.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, dr. ubytki papieru w p.g. narożniku, w narożnikach widoczne ślady po pinezkach.
Cena wywoławcza:
19 500 zł