zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

ZEGAR BIURKOWY PRZYCISK DO PAPIERU

: w formie kuli, obudowa mosiądz, szkło bezbarwne, wym.: 21 x 12 cm,  tarcza z cyframi arabskimi, tylne drzwiczkami na zawiasie, mechanizm bezmarkowy, naciąg na kluczyk, na płycie mechanizmu numer: 457. Stan zachowania dobry,  mechanizm po konserwacji.
Niemcy (?), ok. 1930
2 500 zł

„Widok na Śnieżne Kotły w Karkonoszach”, 1925

    Georg WICHMANN: olej, tektura, 51 x 70,5 cm,
sygn. l.d.: G. Wichmann / 25
6 800 zł

„Portret pani S. Siostra żony artysty”, ok. 1919

   Alfons KARPIŃSKI: olej, płótno, 96,5 x 56 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński (rok nieczytelny).
Na odwrocie 2 nalepki, drukowana wypełniona tekstem atramentem: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / A. Karpiński 1919 / Portret siostry żony / olej / (podpis autora); druga nalepka z tekstem atramentem: A. Karpiński / Portret Pani S / wł. pr.
21 000 zł

„Dwa światy”, 1983

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1983 r.
Na odwrocie stempel i nalepka tyskiej firmy oprawiającej obrazy.
Praca ofiarowana dziadkowi obecnej właścicielki przez Pawła Wróbla.
Cena wywoławcza:
7 800 zł
Cena uzyskana:
15 500zł

„Mały bukiecik dla ukochanej”, 1978

Kazimierz MIKULSKI: olej, płótno, 55 x 47 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska: „Mały bukiecik dla ukochanej” / Agnieszce / Balzac / KMikulski /  Hucisko 1978.
Cena wywoławcza:
44 000 zł
Cena uzyskana:
67 000 zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł