zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

„Martwa natura z żonkilami”

: olej, tektura, 56 x 49 cm
sygn. nieczytelnie p.d.
2 000 zł

„Kwiaty z Koszęcina”

Bolesław STAWIŃSKI: olej, tektura, 42 x 36,5 cm,
sygn. p.d.: B. Stawiński.
Na odwrocie drukowana nalepka BWA w Katowicach, ul. Armii Czerwonej 6, z tekstem maszynowym: Bolesław Stawiński /1908-1983/ Bytom / „Kwiaty z Koszęcina” / olej / 42 x 36,5 cm / 32.000 zł
3 000 zl

„Pejzaż z okolic Neapolu”

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA: olej, tektura, 24 x 31cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: Francoline  k/Neapolu.
4 000 zł

„Wyścig kolarski”, 1982

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 60 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1982 r.
Obraz zakupiony  w galerii DESY w Katowicach w 1997.
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
8 000zł

SERWIS DO KAWY „INA” ĆMIELÓW, ok. 1962

: porcelana, natrysk, biała emalia, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018);
dzbanek z pokrywką (wys. 12 cm), dzbanek na mleko (wys. 9,5 cm), cukiernica (wys. 4,5 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (śr. 11,5 cm); znak drukowany, podszkliwny, zielony Zakładów Porcelany Stołowej „Ćmielów” w Ćmielowie z lat 1951-1997, drukowane numery: 5463, Kl. 11. Stan zachowania: brak pokrywki cukiernicy.
(Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, s. 112).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł

SREBRNY KOMPLET DO KAWY I HERBATY

: dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 22 cm), imbryk (wys.28 cm), dzbanuszek do mleka (13 cm), cukiernica (14 cm), pojemnik na herbatę (wys. 10,5 cm), podgrzewacz (wys. 11,5 cm), stojak z sitkiem (wys. 5 cm), taca (44 x 62,5 cm); kuliste korpusy z wysklepionymi pokrywami dekorowane reliefowym motywem girland kwiatowych i putt,  taca owalna z  gładkim lustrem i szeroką krawędzią dekorowaną reliefowym motywem girland; waga 6554 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, monogram złotnika AM (Adolf Mayer, Frankfurt nad Menem).
Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł