zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

"Pojenie koni", 1910

Stanisław MASŁOWSKI: akwarela, pastel, karton naklejony na tekturę, 65 x 86 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Masłowski / 1910
Stan zachowani: wzdłuż górnej krawędzi, w partii nieba, ślady zawilgocenia.
4 600 zł

„Tancerka”, ok. 1910

: brąz złocony, wys. 29 cm, sygn. na podstawie: F. Beck. Stan zachowania: lekkie przetarcia złocenia.
3 500 zł

„Autoportret”, ok. 1907

   Wlastimil HOFMAN :  olej, tektura, 37,5 x 27,5 cm,
 sygn. l.d.: V. Hofmann
 Na odwrocie data oł.: 1907 (?)
 Stan zachowania:obraz po konserwacji, wzmocnione narożniki tektury.
19 000 zł

„Staruszkowie na przyzbie”, 1987

Jerzy DUDA-GRACZ:

olej, płyta pilśniowa, 50 x 61 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 1126/87.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem atramentem: Obraz 1126 / Olej, pł. pilśn. / 51 x 61cm / Duda Gracz / 1987/Nr. Katal. Autor. 1126 / 1 Werniks. VI. `87.
Cena wywoławcza:
47 000 zł
Cena uzyskana:
65 000 zł

„Pejzaż z Brzegów - 2”, 1977

Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta paździerzowa, 22,5 x 18 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem flamastrem: Pejzaż z Brzegów – 2 / olej, pł. paździerzowa / 22,5 x 18 cm / Duda Gracz / 1977 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
11 500 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, dekoracja wykonana techniką drapania;
dzbanek do kawy (wys. 17 cm), dzbanek do mleka (wys. 9,5 cm), cukiernica ( wys. 11,5 cm), 5 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (14,5 x 10 cm) i 6 talerzyków deserowych (17 x 12 cm); znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Ręcznie malowane / Made in Poland”. Stan zachowania: brak jednej filiżanki, wyszczerbiona podstawa filiżanki, dr. wyszczerbienia na krawędzi pokrywki cukiernicy, krawędzi podstawy filiżanki i krawędzi talerzyka.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł