zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

ZŁOTE KOLCZYKI Z LAPIS LAZULI

: toczone kamienie lapis lazuli o formie kuli i łezki, dł. 60 mm, waga 12,41g, oprawa złoto pr. 0,750, nierozpoznana cecha (Florencja, Włochy ?). Stan zachowania: dr. pękniecie i wyszczerbienie kamienia przy zawieszeniu łezki.
Włochy (?), ok. 1860
2 600 zł

„Patrol Krakusów w 1831 na zwiadach”, 1880

Juliusz KOSSAK : akwarela, karton, 32 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1880
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 8 lutego 1967.
Obraz jest powtórzeniem kompozycji namalowanej ok. 1866, w zbiorach prywatnych.
(K. Olszański, „Juliusz Kossak”, Wrocław 1988, s. 120, il. 178).
50 000 zł

„Patrol ułański nad morzem”, 1936

    Wojciech KOSSAK: olej, tektura, 54 x 69,5 cm,
sygn. l.d.: Wojciech Kossak / 1936.
Na odwrocie autorski napis atramentem: Stwierdzam autentyczność / podpisu mojego / Wojciech Kossak, oraz napis atramentem: Własność (nazwisko nieczytelne).
Obraz zakupiony w sklepie sieci „Veritas” w Warszawie w 1964.
32 000 zł

„Dwa światy”, 1983

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1983 r.
Na odwrocie stempel i nalepka tyskiej firmy oprawiającej obrazy.
Praca ofiarowana dziadkowi obecnej właścicielki przez Pawła Wróbla.
Cena wywoławcza:
7 800 zł
Cena uzyskana:
15 500zł

„Wesołe miasteczko”, 1975

Paweł WRÓBEL :
akryl, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
13 500 zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł