zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

ZŁOTE SPINKI DO MANKIETÓW Z LAPIS LAZULI

: kamienie lapis lazuli o formie spłaszczonych kulek i śr. 18 mm, waga 12,02 g, oprawa złoto pr. 0,750, nierozpoznana cecha (Florencja, Włochy ?).
Włochy (?), ok. 1860
1 400 zł

PUCHAR Z POKRYWĄ, ok. 1850

: szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane, barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm; wieloboczna stopa, tralkowy wieloboczny trzon, czara szlifowana w pionowe fasety, wysklepiona pokrywa z wydatną sześcioboczną sterczyną, czara i pokrywa dekorowane malowanym motywem kwiatów i liści powoju. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie.
Czechy (?), ok. 1850
1 600 zł

„Zima”, 1956

Wlastimil HOFMAN : olej, płyta, 21,5 x 24 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofmann / 1956
5 000 zł

„Zima nad Bałtykiem”, 1931

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
12 500 zł