zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

SECESYJNA ŻARDINIERA WMF

: stop cynowy „Britannia”, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wym.: 20 x 59 x 31,5 cm; owalny korpus na 4 wygiętych nóżkach, dwa ażurowe uchwyty z rozwidlających się liści,  korpus dekorowany plastycznymi elementami z motywami kwiatów i symetrycznie rozwidlających się liści; sygn. B, (biegnący struś) / WMF,  I/O, OX. Stan zachowania: wkład szklany nieoryginalny, dr. wyszczerbienie na krawędzi.
Niemcy, ok. 1900
4 000 zł

„Busowisko. Cerkiew”

Stefan FRISCH: olej, tektura, 9 x 15 cm,
sygn. i tytuł na odwrocie l.g.: Stefan Frisch / Busowisko.
Na odwrocie napis tuszem: Henryk Malajka / czyszcz. 73r.
Obraz nabyty bezpośrednio od Stefana Frischa.
1 400 zł

SERWIS STOŁOWY ĆMIELÓW FASON „520”

: porcelana, złocenie; waza do zupy, salaterka, półmisek owalny, półmisek okrągły, solniczka dwudzielna, cukiernica, mlecznik, 6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich, 6 talerzyków deserowych większych (śr. 21 cm), 6 talerzyków deserowych mniejszych (śr. 17 cm), 6 filiżanek do kawy i 6 spodków, 6 filiżanek do mokki i 6 spodków.
znak wyciskany i drukowany: Ć (w trójkącie)/Ćmielów, wyciskany numer 7, numery drukowane: 3620/BM, 4000/M, stempel: Ręcznie malowane (przy numerze 4000).
Stan zachowania: dr wyszczerbienie na krawędzi filiżanki do mokki.
Ćmielów, ok. 1930
4 200 zł

„Wyścig kolarski”, 1982

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 60 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1982 r.
Obraz zakupiony  w galerii DESY w Katowicach w 1997.
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
8 000zł

SREBRNY KOMPLET DO KAWY I HERBATY

: dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 22 cm), imbryk (wys.28 cm), dzbanuszek do mleka (13 cm), cukiernica (14 cm), pojemnik na herbatę (wys. 10,5 cm), podgrzewacz (wys. 11,5 cm), stojak z sitkiem (wys. 5 cm), taca (44 x 62,5 cm); kuliste korpusy z wysklepionymi pokrywami dekorowane reliefowym motywem girland kwiatowych i putt,  taca owalna z  gładkim lustrem i szeroką krawędzią dekorowaną reliefowym motywem girland; waga 6554 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, monogram złotnika AM (Adolf Mayer, Frankfurt nad Menem).
Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, dekoracja wykonana techniką drapania;
dzbanek do kawy (wys. 17 cm), dzbanek do mleka (wys. 9,5 cm), cukiernica ( wys. 11,5 cm), 5 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (14,5 x 10 cm) i 6 talerzyków deserowych (17 x 12 cm); znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Ręcznie malowane / Made in Poland”. Stan zachowania: brak jednej filiżanki, wyszczerbiona podstawa filiżanki, dr. wyszczerbienia na krawędzi pokrywki cukiernicy, krawędzi podstawy filiżanki i krawędzi talerzyka.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł