zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

FIGURKA ART DECO „PARA PSÓW BORZOJ”

: porcelana, farby podszkliwne, złocenie, wym.: 18,5 x 21 x 11,5 cm, znak zielony podszkliwny: Ens – Porzellan / Volkstedt (Porzellanfabrik Karl Ens, Volkstedt) / handgemalt, słabo czytelny ryty numer 44 (?), na podstawie wyciskany monogram: AB.
Niemcy, ok. 1920.
1 800 zł

SECESYJNA ŻARDINIERA WMF

: stop cynowy „Britannia”, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wym.: 20 x 59 x 31,5 cm; owalny korpus na 4 wygiętych nóżkach, dwa ażurowe uchwyty z rozwidlających się liści,  korpus dekorowany plastycznymi elementami z motywami kwiatów i symetrycznie rozwidlających się liści; sygn. B, (biegnący struś) / WMF,  I/O, OX. Stan zachowania: wkład szklany nieoryginalny, dr. wyszczerbienie na krawędzi.
Niemcy, ok. 1900
3 700 zł

SERWIS STOŁOWY ĆMIELÓW FASON „520”

: porcelana, złocenie; waza do zupy, salaterka, półmisek owalny, półmisek okrągły, solniczka dwudzielna, cukiernica, mlecznik, 6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich, 6 talerzyków deserowych większych (śr. 21 cm), 6 talerzyków deserowych mniejszych (śr. 17 cm), 6 filiżanek do kawy i 6 spodków, 6 filiżanek do mokki i 6 spodków.
znak wyciskany i drukowany: Ć (w trójkącie)/Ćmielów, wyciskany numer 7, numery drukowane: 3620/BM, 4000/M, stempel: Ręcznie malowane (przy numerze 4000).
Stan zachowania: dr wyszczerbienie na krawędzi filiżanki do mokki.
Ćmielów, ok. 1930
4 200 zł

„Ptaki w klatce", 2005

Witold PAŁKA : olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. p.g.: Pałka W. / 2005
Obraz w 2006 był prezentowany na wystawie śląskiego środowiska twórczego „Jestem”,  zorganizowanej w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Zarząd Okręgu ZPAP w Katowicach, w oparciu o decyzje Jury tejże  wystawy, przyznał  Witoldowi Pałce Nagrodę Fundacji dla Śląska.
Cena wywoławcza:
30 000 zł
Cena uzyskana:
41 000 zł

„Pejzaż z Brzegów - 2”, 1977

Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta paździerzowa, 22,5 x 18 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem flamastrem: Pejzaż z Brzegów – 2 / olej, pł. paździerzowa / 22,5 x 18 cm / Duda Gracz / 1977 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
11 500 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

SERWIS DO KAWY „INA” ĆMIELÓW, ok. 1962

: porcelana, natrysk, biała emalia, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018);
dzbanek z pokrywką (wys. 12 cm), dzbanek na mleko (wys. 9,5 cm), cukiernica (wys. 4,5 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (śr. 11,5 cm); znak drukowany, podszkliwny, zielony Zakładów Porcelany Stołowej „Ćmielów” w Ćmielowie z lat 1951-1997, drukowane numery: 5463, Kl. 11. Stan zachowania: brak pokrywki cukiernicy.
(Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, s. 112).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł