zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

„Widok na Mnicha", 1973

Leszek STAŃKO:     olej, płótno, 75 x 94 cm,
    sygn. p.d.: Leszek Stańko / 1973 r.
Obraz po konserwacji.
*droit de suite
7 800 zł

„Kompozycja”, ok. 1964

Danuta DUDEK-BŁESZYŃSKA:
olej, płótno, 140 x 90 cm,
sygn. p.d.: D. Błeszyńska.
Na odwrocie sygnatura oraz nalepka ze stemplem Prezydium Rady Narodowej Miasta Krakowa z 1964.
4 900 zł

„Studium aktu”

Wojciech WEISS : ołówek, tusz lawowany, 30 x 22 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW.
Na odwrocie owalny stempel: Ze Zbioru Dzieł Wojciecha Weissa / Dom Artysty, wew. faksymilowy monogram artysty, pod stemplem drukowany numer 001210.
6 000 zł

„Gra w kulki”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 42 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1975; wycinek z niemieckiego katalogu  z notą biograficzna w j. niemieckim i reprodukcją obrazu.
Obraz reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog    Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. MK121.
Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

„Pejzaż z Istebnej”, 1980

Jerzy DUDA-GRACZ:

olej, płyta pilśniowa, 61 x 70 cm,
sygn. p.d.: Duda Gracz 1980.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem atramentem: Duda Gracz / Paderewskiego 42 B / 31 Katowice / Tytuł Pejzaż z Istebnej / Technika Olej, pł. pilśn. / wymiary 61 x 70 cm / Rok 1980 Nr. Katalogu Autor. 429 / Uwagi własność: ( wykreślone) / werniksowanie styczeń 1981 / (długopisem) werniks maj 2001.
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy”

Jerzy KOSSAK : olej, płótno, 95 x 145,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
37 000 zł