zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

„Wiosna w Tyńcu”, 1954

 Ludwik LESZKO: olej, tektura, 61 x 87 cm,
sygn. p.d.: Leszko / 1954
4 200 zł

"Chrystus Pantokrator", Moskwa, ok. 1910

: ikona, tempera, deska, 26,5 x 22 cm,
okład srebro złocone pr. 84, cechy moskiewskiego urzędu probierczego z lat 1908-1926, złotnik ИM (Iwan Nikołajew Mniekin, czynny w Moskwie, 1886 - po 1909).
4500 zł

PIERŚCIONEK ZŁOTY Z BRYLANTEM

: okrągły diament o szlifie brylantowym, masie 0,60 ct, barwie J, czystości VS, oprawa złoto żółte i białe złoto pr. 0,585, waga 2,42 g, rozmiar 15. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
10 500 zł

„Willa z flagą”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, papier, 20 x 14,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAZDROJWILLANLO”.
Na odwrocie 2  pieczęcie: okrągła z napisem: „ Mistrz z Krynicy Nikifor”, prostokątna z napisem „Nikifor - Malarz / Krynica”; ołówkiem: 100 zł.
Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł

„Pejzaż z Capri”, 1923

Feliks Michał WYGRZYWALSKI : olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm,
sygn. p.d.: Capri 1923 / F.M. Wygrzywalski
Na odwrocie naklejka z dedykacją z okazji srebrnych godów i datą: Stalinogród 18. X. 1955 r., na krosnach stempel firmy Iskra & Karmański / Kraków.
Cena wywoławcza:
18 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

„Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy”

Jerzy KOSSAK : olej, płótno, 95 x 145,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
37 000 zł