zobacz katalog aukcji>>

Wojciech WEISS (1875-1950)
„Martwa natura z bukietem kwiatów”
olej, tektura, 63 x 48,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW

"Kuźnia w Ustroniu na tle Czantorii"

: olej, tektura, 43 x 54 cm,
sygnatura nieczytelna l.d.
1 000 zł

SREBRNY PUCHAR Z POKRYWĄ JAN POGORZELSKI

    kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, wysoka wazonowa czarka z wysklepioną pokrywą, wewnątrz złocone, płaszcz stopy, nodus, dolna partia czarki i pokrywy dekorowane reliefowym motywem kwiatowym; wys. 25 cm, waga 334 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z datą 1876, probierz: O.C. sygn. złotnika: Pogorzelski, znak warsztatowy: głowa jelenia.
    Warszawa, 1876
4 400 zł

„Port w Helu”, 1929

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI : akwarela, gwasz, tektura, 35 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1929
Na odwrocie napis ołówkiem: dnia 27. 11. 1953 (podpisy nieczytelne) oraz numer niebieską kredką: 8545.
4 800 zł

„Martwa natura z czajnikiem i japońską filiżanką”, ok. 1926

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 69 x 55 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
 Na odwrocie słabo czytelny autorski napis ołówkiem: A Karpiński Kraków ul. Floryańska 9 / czajnik z filiżanką japońską, oraz słabo czytelny napis czerwoną kredką: Kraków TSP 1926 / WZB Lwów 1926 / marzec: TSP / Sosnowiec / Październik 1926.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Ptaki w klatce", 2005

Witold PAŁKA : olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. p.g.: Pałka W. / 2005
Obraz w 2006 był prezentowany na wystawie śląskiego środowiska twórczego „Jestem”,  zorganizowanej w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Zarząd Okręgu ZPAP w Katowicach, w oparciu o decyzje Jury tejże  wystawy, przyznał  Witoldowi Pałce Nagrodę Fundacji dla Śląska.
Cena wywoławcza:
30 000 zł
Cena uzyskana:
41 000 zł

SREBRNY KOMPLET DO KAWY I HERBATY

: dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 22 cm), imbryk (wys.28 cm), dzbanuszek do mleka (13 cm), cukiernica (14 cm), pojemnik na herbatę (wys. 10,5 cm), podgrzewacz (wys. 11,5 cm), stojak z sitkiem (wys. 5 cm), taca (44 x 62,5 cm); kuliste korpusy z wysklepionymi pokrywami dekorowane reliefowym motywem girland kwiatowych i putt,  taca owalna z  gładkim lustrem i szeroką krawędzią dekorowaną reliefowym motywem girland; waga 6554 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, monogram złotnika AM (Adolf Mayer, Frankfurt nad Menem).
Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł