12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW BRUCKAMNN & SÖHNE

: czteroramienne, pięcioświecowe, stopy kwadratowe,  trzony tralkowe, ramiona w formie esowatych gałązek, zakończone kapturkami i gruszkowatymi  tulejkami, powierzchnia puklowana;
wys. 46 cm, waga 2515 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886,
złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), wybity numer 958.
Stan zachowania: centralna tulejka w jednym ze świeczników poluzowana, powierzchnia drugiego świecznika pokryta beżową substancją.
Niemcy, ok. 1900.
8 500 zł

ZŁOTE KOLCZYKI Z LAPIS LAZULI

: toczone kamienie lapis lazuli o formie kuli i łezki, dł. 60 mm, waga 12,41g, oprawa złoto pr. 0,750, nierozpoznana cecha (Florencja, Włochy ?). Stan zachowania: dr. pękniecie i wyszczerbienie kamienia przy zawieszeniu łezki.
Włochy (?), ok. 1860
2 600 zł

„Patrol Krakusów w 1831 na zwiadach”, 1880

Juliusz KOSSAK : akwarela, karton, 32 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1880
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 8 lutego 1967.
Obraz jest powtórzeniem kompozycji namalowanej ok. 1866, w zbiorach prywatnych.
(K. Olszański, „Juliusz Kossak”, Wrocław 1988, s. 120, il. 178).
50 000 zł

„Zima nad Bałtykiem”, 1931

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł

„Pejzaż z wiatrakiem i słonecznikami”, ok. 1909

Henryk UZIEMBŁO : olej, tektura, 61,5 x 41 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z datą 1909, numerem 2146, z tekstem atramentem: Uziembło Henryk / Kraków / Słoneczniki / olej / 200 K; nalepka ze stemplem: Krakau, oraz  atramentem: Radziwiłłów / (napis nieczytelny) / Brody.
Stan zachowania: narożniki tektury lekko uszkodzone.
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
14 500 zł