12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

"Wazon z różami"

Zdzisław PRZEBINDOWSKI: olej, płótno, 50 x 40 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski.
5 000 zł

SERWIS DO KAWY „ROCOCO” STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, farby lustrowe, złocenie, fason „Rococo” – dekoracja I;
4 filiżanki (wys. 5 cm), 6 spodków (śr. 11 cm), 6 talerzyków deserowych (śr. 14,5cm), dzbanek do kawy (wys. 19 cm), mlecznik (wys. 11 cm), cukiernica (wys. 10 cm);
znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1970.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, kat. nr 135).
1000 zł

„Nad Bugiem”, ok. 1900

Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, tektura, 27 x 38 cm.
sygn. p.d.: I. Pieńkowski
Na odwrocie nalepka z tekstem maszynowym z informacją o pochodzeniu obrazu ze zbioru Tadeusza Litawińskiego, oraz z tytułem „Nad Bugiem” i czasem powstania obrazu około 1900 r.
4 800 zł

„Mały bukiecik dla ukochanej”, 1978

Kazimierz MIKULSKI: olej, płótno, 55 x 47 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska: „Mały bukiecik dla ukochanej” / Agnieszce / Balzac / KMikulski /  Hucisko 1978.
Cena wywoławcza:
44 000 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł

„Dziewczyna z Wielkich Bulwarów”, 1964

Stanisław GADOMSKI: fotografia czarno-biała, papier, 30,4 x 31,6 cm.
Na odwrocie autorski opis długopisem: Polska – Poland – Pologne / Stanisław Gadomski / Katowice / Armii Czerwonej 48/35 / „Dans L`Attente” / Praktisix – f=8cm Agfa Rapid 25°DIN, stempel z cyframi ołówkiem: 63|1|3.
Powyższa fotografia była eksponowana na wystawie „Spotkanie z Paryżem – reportaż fotograficzny Stanisława Gadomskiego”, zorganizowanej w katowickim BWA przy współpracy z redakcją Trybuny Robotniczej w czerwcu 1965 i jest reprodukowana w katalogu towarzyszącym wystawie.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
700 zł