12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

"Pojenie koni", 1910

Stanisław MASŁOWSKI: akwarela, pastel, karton naklejony na tekturę, 65 x 86 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Masłowski / 1910
Stan zachowani: wzdłuż górnej krawędzi, w partii nieba, ślady zawilgocenia.
4 600 zł

„Tancerka”, ok. 1910

: brąz złocony, wys. 29 cm, sygn. na podstawie: F. Beck. Stan zachowania: lekkie przetarcia złocenia.
3 500 zł

MATKA BOSKA Z DZIECIĄTKIEM, ok. poł. XVIII w.

: rzeźba pełna, drewno dębowe, polichromia, wym.: 52 x 21 x 16 cm, z tyłu na podstawie zamontowany hak do stabilnego ustawienia rzeźby, na spodzie podstawy wydrążony otwór;
postać Marii ujęta w lekkim kontrapoście, z Dzieciątkiem z prawej strony. Stan zachowania: brak berła (?) w prawej dłoni Marii, ogólne zabrudzenia i przetarcia i  ubytki polichromii.
Europa Środkowa (?), ok. poł. XVIII w.
4 800 zł

„Brzegi – czerwiec 1”, 1984

 Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta pilśniowa, 30 x 40 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz. 815/1984.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem długopisem: Brzegi – czerwiec 1 / olej, pł. pilśn. / 30 x 40 cm / Duda Gracz / 1984/nr katal. autor. 815/ 1 werniks XII 1984 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

„Martwa natura z czajnikiem i japońską filiżanką”, ok. 1926

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 69 x 55 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
 Na odwrocie słabo czytelny autorski napis ołówkiem: A Karpiński Kraków ul. Floryańska 9 / czajnik z filiżanką japońską, oraz słabo czytelny napis czerwoną kredką: Kraków TSP 1926 / WZB Lwów 1926 / marzec: TSP / Sosnowiec / Październik 1926.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, dekoracja wykonana techniką drapania;
dzbanek do kawy (wys. 17 cm), dzbanek do mleka (wys. 9,5 cm), cukiernica ( wys. 11,5 cm), 5 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (14,5 x 10 cm) i 6 talerzyków deserowych (17 x 12 cm); znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Ręcznie malowane / Made in Poland”. Stan zachowania: brak jednej filiżanki, wyszczerbiona podstawa filiżanki, dr. wyszczerbienia na krawędzi pokrywki cukiernicy, krawędzi podstawy filiżanki i krawędzi talerzyka.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł