12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

„Pejzaż karkonoski”

 Paul WEIMANN: olej, płótno, 66 x 96,5 cm,
sygn. l.d.: P. Weimann
5 600 zł

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

WISIOREK ART DECO Z AKWAMARYNEM I DIAMENTAMI

: niebieski akwamaryn o formie łezki,  szlifie fasetowym mieszanym,  masa ok. 7,80 ct, oraz 15 diamentów o formie okrągłej i szlifie fasetowym 8/8, dwie diamentowe rozety, łączna masa kamieni 0,45 ct, dodatkowo diament o formie okrągłej i szlifie brylantowym, masa ok. 0,07 ct, czystość i barwa P2/I; oprawa platynowo-złota, platyna pr. 0,900,  złoto pr. 0,585, austriacka cecha po 1923 dla wyrobów ze złota i platyny,  waga 4,710 g, łańcuszek srebro pr. 3 (0.800).
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa
10 000 zł

„Malarstwo”, 1929

 Wlastimil HOFMAN: olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1929
Na odwrocie autorski tytuł ołówkiem: „Malarstwo” / (czyli / malarska bryndza), oraz dwie pieczęcie: niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G, druga pieczęć: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa 11.
Cena wywoławcza:
16 000 zł

„Przekupki lwowskie”

Erno ERB : olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
6 000 zł

SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł