12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

PUCHAR Z POKRYWĄ, ok. 1850

: szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane, barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm; wieloboczna stopa, tralkowy wieloboczny trzon, czara szlifowana w pionowe fasety, wysklepiona pokrywa z wydatną sześcioboczną sterczyną, czara i pokrywa dekorowane malowanym motywem kwiatów i liści powoju. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie.
Czechy (?), ok. 1850
1 600 zł

KOSZ SREBRNY, Niemcy (?), pocz. XIX w.

: ażurowy, prostokątny  korpus na 4 nóżkach kulkach, u dołu obwiedziony taśmą z  reliefowym ornamentem kwiatowym, ażurowy kołnierz  dekorowanym motywem liści akantu, uchwyt ażurowy, w partii centralnej dekorowany plakietką z ornamentem kwiatowym;
wym.: 22,5 x 24,5 x 21 cm, waga 489 g, srebro pr. 12 (0,750) cecha miejska nieczytelna, nazwisko złotnika nieczytelne.
Stan zachowania dobry.
3 000 zł

FRAGMENT SECESYJNEGO KOMPLETU DO LIKIERU

: szkło bezbarwne, przeźroczyste emalie, złocenie; karafka (wys. 24,5 cm), trzy  kieliszki (wys. 9 cm), okrągła taca (śr. 21,5 cm), na spodzie karafki malowane numery: 302/308, na spodzie kieliszków malowany numer 4. Stan zachowania: dr. przetarcia złocenia na uchwycie karafki, dr. wyszczerbienie na krawędzi tacy.
Czechy (?), ok. 1910
1 500 zł

„Zima nad Bałtykiem”, 1931

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł

„Stracony raj”

Wlastimil HOFMAN: olej, sklejka, 22 x 35,5 cm,
sygn. p.d. Wlastimil / Hofman
Na odwrocie autorski tytuł: „Stracony raj”.
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł