12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

SECESYJNA ŻARDINIERA WMF

: stop cynowy „Britannia”, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wym.: 20 x 59 x 31,5 cm; owalny korpus na 4 wygiętych nóżkach, dwa ażurowe uchwyty z rozwidlających się liści,  korpus dekorowany plastycznymi elementami z motywami kwiatów i symetrycznie rozwidlających się liści; sygn. B, (biegnący struś) / WMF,  I/O, OX. Stan zachowania: wkład szklany nieoryginalny, dr. wyszczerbienie na krawędzi.
Niemcy, ok. 1900
3 700 zł

„Sanie przed dworem”

   Zygmunt ROZWADOWSKI : akwarela, karton naklejony na tekturę, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Z. Rozwadowski.
Na odwrocie opinia dr. Jana Lankaua, zaprzysiężonego biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki, Kraków, dnia 22. 08. 1957.
    Obraz nabyty przez rodziców obecnych właścicieli w latach 1960-1970 w P.P. DESA. Na odwrocie fragment drukowanej nalepki: P.P. „DESA” / Sklep / Magazyn.
5 900 zł

„Autoportret”, ok. 1907

   Wlastimil HOFMAN :  olej, tektura, 37,5 x 27,5 cm,
 sygn. l.d.: V. Hofmann
 Na odwrocie data oł.: 1907 (?)
 Stan zachowania:obraz po konserwacji, wzmocnione narożniki tektury.
20 000 zł

„Wyścig kolarski”, 1982

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 60 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1982 r.
Obraz zakupiony  w galerii DESY w Katowicach w 1997.
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
8 000zł

„Brzegi – czerwiec 1”, 1984

 Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta pilśniowa, 30 x 40 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz. 815/1984.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem długopisem: Brzegi – czerwiec 1 / olej, pł. pilśn. / 30 x 40 cm / Duda Gracz / 1984/nr katal. autor. 815/ 1 werniks XII 1984 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, dekoracja wykonana techniką drapania;
dzbanek do kawy (wys. 17 cm), dzbanek do mleka (wys. 9,5 cm), cukiernica ( wys. 11,5 cm), 5 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (14,5 x 10 cm) i 6 talerzyków deserowych (17 x 12 cm); znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Ręcznie malowane / Made in Poland”. Stan zachowania: brak jednej filiżanki, wyszczerbiona podstawa filiżanki, dr. wyszczerbienia na krawędzi pokrywki cukiernicy, krawędzi podstawy filiżanki i krawędzi talerzyka.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł