12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

„Studium kwiatów i liści”, 1866

Wasilij Władimirow: ołówek, papier niebiesko-szary, 41 x 30 cm,
sygn. cyrylicą p.d.: Puc. Учeник  I клаca / Bacилiй  Bлaдимiрoв   /  1866г.; l.d. oł. nazwisko nieczytelne.
800 zł

„Sanna na wsi”

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ): olej, płótno, 45 x 70 cm,
sygn. l.d.: Cz. Wasilewski
Obraz po konserwacji.
10 500 zł

„Widok na Giewont”, 1860

Wojciech GERSON: akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860.
Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?).
Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
12 400 zł

FIGURKA „KOBIETA Z KOSZEM” PACYKÓW

: fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark,  wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną  farbą: S.I. Stan zachowania dobry.
Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł