12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

SREBRNY PODGRZEWACZ EDMOND TETARD, Francja ok. 1890

: korpus na 4 wygiętych nóżkach zakończonych kopytkami, dekorowany lambrekinami, wstęgami i medalionami; wym.: 20 x 28 cm, waga 1525 g, srebro pr. 0,950, francuska cecha po 1838, oraz francuska cecha eksportowa, sygnatura złotnika: Ed. Tetard (Edmond Tetard /1860-1901/, wybitny francuski złotnik, czynny w Paryżu w latach 1880-1901, w 1889 uzyskał złoty medal na Wystawie Światowej w Paryżu. Po śmierci Edmonda firmę przejęli jego trzej synowie); rosyjska cecha z ostatniej ćwierci XIX w dla wyrobów importowanych.
5 400 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :

    pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Pejzaż z okolic Chwałowic”

Jacek MALCZEWSKI:

akwarela, papier (naklejony na tekturę), 23,5 x 33 cm,
sygn. l.g.: Chwałowice J. Malczewski.
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej.
26 500 zł

„Gra w kulki”, 1975

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 42 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1975; wycinek z niemieckiego katalogu  z notą biograficzna w j. niemieckim i reprodukcją obrazu.
Obraz reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog    Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. MK121.
Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

„Ulica Górniczego Stanu w Giszowcu Starym”, 1982

Ewald GAWLIK:

olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. p.d.: 82 / E. Gawlik.
Na odwrocie dedykacja tuszem: „Ks. Wikaremu parafii Giszowiec-Stary / Mieczysławowi Kubiście / w dniu urodzin 28. II. 82 r. / od Ewalda i  Elfrydy Gawlik”, oraz autorski opis tuszem: „ul. Górniczego Stanu” Giszowiec St. / wyk. Ewald Gawlik / 1982.
Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
10 000 zł

„Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy”

Jerzy KOSSAK : olej, płótno, 95 x 145,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
37 000 zł