12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

„Malarz”, ok. 1992

Tomasz SĘTOWSKI: olej, gwasz, tusz, piórko, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Sętowski T.
Na odwrocie szkic piórkiem „Głowa z kolczykiem”.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
5 600 zł

ZŁOTE SPINKI DO MANKIETÓW Z LAPIS LAZULI

: kamienie lapis lazuli o formie spłaszczonych kulek i śr. 18 mm, waga 12,02 g, oprawa złoto pr. 0,750, nierozpoznana cecha (Florencja, Włochy ?).
Włochy (?), ok. 1860
1 400 zł

KOSZ SREBRNY, Niemcy (?), pocz. XIX w.

: ażurowy, prostokątny  korpus na 4 nóżkach kulkach, u dołu obwiedziony taśmą z  reliefowym ornamentem kwiatowym, ażurowy kołnierz  dekorowanym motywem liści akantu, uchwyt ażurowy, w partii centralnej dekorowany plakietką z ornamentem kwiatowym;
wym.: 22,5 x 24,5 x 21 cm, waga 489 g, srebro pr. 12 (0,750) cecha miejska nieczytelna, nazwisko złotnika nieczytelne.
Stan zachowania dobry.
3 000 zł

„Pościg za bolszewikami”, 1937

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 29,5 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1937.
Na odwrocie numer atramentem: 1073
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Pejzaż z wiatrakiem i słonecznikami”, ok. 1909

Henryk UZIEMBŁO : olej, tektura, 61,5 x 41 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z datą 1909, numerem 2146, z tekstem atramentem: Uziembło Henryk / Kraków / Słoneczniki / olej / 200 K; nalepka ze stemplem: Krakau, oraz  atramentem: Radziwiłłów / (napis nieczytelny) / Brody.
Stan zachowania: narożniki tektury lekko uszkodzone.
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
14 500 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
12 500 zł