12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

„Pejzaż z okolic Neapolu”

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA: olej, tektura, 24 x 31cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: Francoline  k/Neapolu.
4 000 zł

„Różowe i żółte róże”

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 50,5 x 78,5 cm,
sygn. l. śr.: A. Karpiński
17 000 zł

„Święci”

 NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, tektura, centralny: 16,3 x 12 cm , od góry z lewej: 8,7 x 6,5 cm, 8,5 x 7,5 cm, 8,5 x 6,5 cm, 8 x 6,5 cm.
Na odwrocie okrągłe pieczęcie z napisem „ Nikifor Matejko / Artysta Malarz / Krynica Wieś”.
10 500 zł

„Brzegi – czerwiec 1”, 1984

 Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta pilśniowa, 30 x 40 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz. 815/1984.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem długopisem: Brzegi – czerwiec 1 / olej, pł. pilśn. / 30 x 40 cm / Duda Gracz / 1984/nr katal. autor. 815/ 1 werniks XII 1984 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

„Pejzaż z Brzegów - 2”, 1977

Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta paździerzowa, 22,5 x 18 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem flamastrem: Pejzaż z Brzegów – 2 / olej, pł. paździerzowa / 22,5 x 18 cm / Duda Gracz / 1977 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
11 500 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

SERWIS DO KAWY „INA” ĆMIELÓW, ok. 1962

: porcelana, natrysk, biała emalia, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018);
dzbanek z pokrywką (wys. 12 cm), dzbanek na mleko (wys. 9,5 cm), cukiernica (wys. 4,5 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (śr. 11,5 cm); znak drukowany, podszkliwny, zielony Zakładów Porcelany Stołowej „Ćmielów” w Ćmielowie z lat 1951-1997, drukowane numery: 5463, Kl. 11. Stan zachowania: brak pokrywki cukiernicy.
(Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, s. 112).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł