12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

„Moja lepianka. Sitowicze na Wołyniu”, 1916

Stanisław Roman KOCHANOWSKI: akwarela, papier, 26 x 36 cm
sygn. p.d.: Sitowicze 1916 / Moja lepianka / St. Kochanowski
1 500 zł

PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW BRUCKAMNN & SÖHNE

: czteroramienne, pięcioświecowe, stopy kwadratowe,  trzony tralkowe, ramiona w formie esowatych gałązek, zakończone kapturkami i gruszkowatymi  tulejkami, powierzchnia puklowana;
wys. 46 cm, waga 2515 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886,
złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), wybity numer 958.
Stan zachowania: centralna tulejka w jednym ze świeczników poluzowana, powierzchnia drugiego świecznika pokryta beżową substancją.
Niemcy, ok. 1900.
8 500 zł

"Wazon z różami"

Zdzisław PRZEBINDOWSKI: olej, płótno, 50 x 40 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski.
5 000 zł

„Wieczorne opary”, ok. 1918

 Teodor ZIOMEK: olej, płótno naklejone na tekturę, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Salon Wiosenny 1918, z tekstem atramentem: T. Ziomek / Wieczorne opary / olej.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł

FIGURKA „KOBIETA Z KOSZEM” PACYKÓW

: fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark,  wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną  farbą: S.I. Stan zachowania dobry.
Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł