12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

zobacz katalog aukcji>>

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (1885-1939)
"Portret doktora Witolda Pakowskiego", 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.

SREBRNY KOMPLET ART DECO DO KAWY I HERBATY

: owalne, wklęsło-wypukłe korpusy, wysklepione pokrywy na zawiasie, uchwyty z okładziną z kości; dzbanek do kawy (wys. 21,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 16,5 cm), mlecznik (wys. 9,5 cm),  waga 1353 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, znak firmy Bremen Silberwaren Fabrik (1905-1981), Brema, sygnatura firmy Friedländer & Eisner, wybite numery. Stan zachowania dobry.
Niemcy, ok. 1930
5 000 zł

SREBRNA ŻARDINIERA, Wiedeń, ok. 1905

: ażurowy, owalny korpus na 4 nóżkach w formie spłaszczonych kul,  dwa wydatne uchwyty, całość dekorowana motywami liści laurowych i liści akantu, pojemnik szkło bezbarwne, szlifowane; wym.: 15,5 x 41,5 x 19,5 cm, waga 639 g, srebro wew. złocone pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 z litarą A (Wiedeń), znak wiedeńskiej firmy złotniczej  Silberwarenfabrik Alexander Sturm (czterolistna koniczyna w kolistym polu), wybity numer: 30983.
Stan zachowania b. dobry.
6 000 zł

„Jacht na morzu. Burzowa chmura”

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: gwasz, papier naklejony na tekturę, 70 x 50 cm.
Na odwrocie stempel autorski z tekstem atramentem: Tytuł „Jacht na morzu” / Rozmiar 50 x 70, Cena / Soter Jaxa Małachowski / Adres / Kraków ul. Piłsudskiego.
6 500 zł

„Willa z flagą”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, papier, 20 x 14,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAZDROJWILLANLO”.
Na odwrocie 2  pieczęcie: okrągła z napisem: „ Mistrz z Krynicy Nikifor”, prostokątna z napisem „Nikifor - Malarz / Krynica”; ołówkiem: 100 zł.
Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł

„Targ we Lwowie”

Erno ERB:

olej, sklejka, 26 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

„Zimowy powrót z polowania”

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI : olej, płótno, 67 x 107 cm,
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski.
Na krosnach i na płótnie stemple monachijskiej firmy Schachinger & Hermann, Eisenmannstrasse.
Cena wywoławcza:
60 000 zł
Cena uzyskana:
90 000 zł