Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - Katowice

21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

W ofercie aukcji nr 164 znajdują się m.in. obrazy: K. Alchimowicza, J. Fałata, E. Gawlika,
W. Kossaka, A. Mroczkowskiego, Nikifora, J. Rapackiego, K. Sichulskiego, P. Stachiewicza,
F.M. Wygrzywalskiego, S. Żechowskiego, grafiki: A. Caldera, E. Okunia, W. Skoczylasa, E. Zaka.

Licytować można osobiście, telefonicznie, bądź z podaniem limitu ceny.
Wszystkich informacji dotyczących aukcji udzielamy pod nr tel. 32 253 99 22 oraz pocztą elektroniczną - aukcje@desakatowice.com
Z dodatkowymi zdjęciami obiektów aukcyjnych oraz z regulaminem aukcji można się zapoznać na naszej stronie.

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942) „Sad”, 1907
pastel, papier naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

24-SICHULSKI

WAZON KULISTY

: szkło niebieskie i bezbarwne, korpus kulisty z  wtopionymi  białymi nitkami, układającymi się w nieregularne pionowe smugi,  wys. 13cm, autor Ludwik Fiedorowicz, Siemianowice Śląskie, ok. 1975
400 zł

„Koń nad poległym ułanem”, 1929 (?)

Jerzy KOSSAK : olej, tektura, cm, 31 x 44,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1929 (?)
Na odwrocie napis atramentem: Sulisławice; długopisem: KT 5847/I/78.
Stan zachowania: tektura lekko sfalowana.

* Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
8 000 zł

„Mała Maria. Zwiastowanie w pejzażu śląskim”

Erwin SÓWKA: olej, płótno, 79,5 X 89,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.:ES.
Na odwrocie czerwonym flamastrem : 80 x 90 „Małą Maria”, naklejka wypełniona pismem maszynowym: Erwin Sówka „Zwiastowanie w pejzażu śląskim” – obraz , pł. ol.

*Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
9 800 zł

„Wiatr halny”, 1955

Ludwik LESZKO: olej, tektura, 52 x 73 cm,
sygn. p.d.: Leszko / 1955

Cena wywoławcza:
5 400 zł

„Martwa natura”, 1956

Tadeusz SADOWSKI: gwasz, karton, 29,5 x 31,5 cm, wym. planszy: 48,5 x 53 cm,
sygn. p.d.: TSadowski 56r.

Cena wywoławcza:
1 350 zł

„Troje tancerzy”, 1975

Alexander CALDER: oryginalna litografia barwna, 38 x 56 cm,
okładka z pisma
Cena wywoławcza:
1 100 zł