21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Autoportret”, ok. 1907

   Wlastimil HOFMAN :  olej, tektura, 37,5 x 27,5 cm,
 sygn. l.d.: V. Hofmann
 Na odwrocie data oł.: 1907 (?)
 Stan zachowania:obraz po konserwacji, wzmocnione narożniki tektury.
19 000 zł

SREBRNY PUCHAR Z POKRYWĄ JAN POGORZELSKI

    kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, wysoka wazonowa czarka z wysklepioną pokrywą, wewnątrz złocone, płaszcz stopy, nodus, dolna partia czarki i pokrywy dekorowane reliefowym motywem kwiatowym; wys. 25 cm, waga 334 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z datą 1876, probierz: O.C. sygn. złotnika: Pogorzelski, znak warsztatowy: głowa jelenia.
    Warszawa, 1876
4 400 zł

MATKA BOSKA Z DZIECIĄTKIEM, ok. poł. XVIII w.

: rzeźba pełna, drewno dębowe, polichromia, wym.: 52 x 21 x 16 cm, z tyłu na podstawie zamontowany hak do stabilnego ustawienia rzeźby, na spodzie podstawy wydrążony otwór;
postać Marii ujęta w lekkim kontrapoście, z Dzieciątkiem z prawej strony. Stan zachowania: brak berła (?) w prawej dłoni Marii, ogólne zabrudzenia i przetarcia i  ubytki polichromii.
Europa Środkowa (?), ok. poł. XVIII w.
4 800 zł

„Ptaki w klatce", 2005

Witold PAŁKA : olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. p.g.: Pałka W. / 2005
Obraz w 2006 był prezentowany na wystawie śląskiego środowiska twórczego „Jestem”,  zorganizowanej w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Zarząd Okręgu ZPAP w Katowicach, w oparciu o decyzje Jury tejże  wystawy, przyznał  Witoldowi Pałce Nagrodę Fundacji dla Śląska.
Cena wywoławcza:
30 000 zł
Cena uzyskana:
41 000 zł

„Pejzaż z Brzegów - 2”, 1977

Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta paździerzowa, 22,5 x 18 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem flamastrem: Pejzaż z Brzegów – 2 / olej, pł. paździerzowa / 22,5 x 18 cm / Duda Gracz / 1977 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
11 500 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

SERWIS DO KAWY „INA” ĆMIELÓW, ok. 1962

: porcelana, natrysk, biała emalia, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018);
dzbanek z pokrywką (wys. 12 cm), dzbanek na mleko (wys. 9,5 cm), cukiernica (wys. 4,5 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (śr. 11,5 cm); znak drukowany, podszkliwny, zielony Zakładów Porcelany Stołowej „Ćmielów” w Ćmielowie z lat 1951-1997, drukowane numery: 5463, Kl. 11. Stan zachowania: brak pokrywki cukiernicy.
(Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, s. 112).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł