21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

„Widok na staw Tatrach”

Michał STAŃKO: olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: M. Stańko
4 200 zł

WISIOREK ART DECO Z AKWAMARYNEM I DIAMENTAMI

: niebieski akwamaryn o formie łezki,  szlifie fasetowym mieszanym,  masa ok. 7,80 ct, oraz 15 diamentów o formie okrągłej i szlifie fasetowym 8/8, dwie diamentowe rozety, łączna masa kamieni 0,45 ct, dodatkowo diament o formie okrągłej i szlifie brylantowym, masa ok. 0,07 ct, czystość i barwa P2/I; oprawa platynowo-złota, platyna pr. 0,900,  złoto pr. 0,585, austriacka cecha po 1923 dla wyrobów ze złota i platyny,  waga 4,710 g, łańcuszek srebro pr. 3 (0.800).
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa
10 000 zł

„Przekupki lwowskie”

Erno ERB : olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

FIGURKA „KOBIETA Z KOSZEM” PACYKÓW

: fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark,  wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną  farbą: S.I. Stan zachowania dobry.
Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł