21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

SERWIS DO KAWY „ROCOCO” STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, farby lustrowe, złocenie, fason „Rococo” – dekoracja I;
4 filiżanki (wys. 5 cm), 6 spodków (śr. 11 cm), 6 talerzyków deserowych (śr. 14,5cm), dzbanek do kawy (wys. 19 cm), mlecznik (wys. 11 cm), cukiernica (wys. 10 cm);
znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1970.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, kat. nr 135).
1000 zł

„Nad Bugiem”, ok. 1900

Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, tektura, 27 x 38 cm.
sygn. p.d.: I. Pieńkowski
Na odwrocie nalepka z tekstem maszynowym z informacją o pochodzeniu obrazu ze zbioru Tadeusza Litawińskiego, oraz z tytułem „Nad Bugiem” i czasem powstania obrazu około 1900 r.
4 800 zł

KOLCZYKI Z BRYLANTAMI W ZŁOTEJ OPRAWIE

: dwa diamenty o formie okrągłej i szlifie brylantowym, o łącznej masie 1,02 ct, czystości i barwie SI/I i VS/I, oraz 12 brylantów o masie 0,20 ct ,czystości i barwie SI-P1/J-K;
oprawa (współczesna) złoto żółte pr. 0,585, srebro pr. 0,925, waga 4,120 g.
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa.

„Dwa światy”, 1983

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1983 r.
Na odwrocie stempel i nalepka tyskiej firmy oprawiającej obrazy.
Praca ofiarowana dziadkowi obecnej właścicielki przez Pawła Wróbla.
Cena wywoławcza:
7 800 zł
Cena uzyskana:
15 500zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
12 500 zł