21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Młoda dziewczyna”, ok. 1920

 Dominique ALONZO: brąz złocony, kość słoniowa, wys. 26 cm, sygn. na podstawie: D. Alonzo.
Stan zachowania: dr. pęknięcia kości słoniowej, złocenie w b. dobrym stanie.
10 500 zł

ZŁOTE KOLCZYKI Z BRYLANTAMI MARKIZAMI

: 6 diamenty o kształcie markizy i szlifie brylantowym, o łącznej masie 1,50 ct, czystości SI-VS i barwie F, oprawa złoto żółte pr. 0,750,  waga 2,36 g.
Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
7 300 zł

ZŁOTA BRANSOLETA Z DIAMENTAMI I PERŁAMI

: bransoleta o formie otwieranej obręczy na zawiasie , z 17 diamentami o szlifie rozetowym, masie ok. 0,40 ct, barwie H-J, czystości SI-P1, oraz 17 pereł naturalnych i hodowlanych, półkulistych, o barwie białej, kremowej i srebrnej, oprawa złoto żółte  pr. 0,580, holenderska cecha z lat 1853-1906, waga 13,94 g. Stan zachowania b. dobry. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
Holandia, ok. 1890
6 300 zł

„Wieczorne opary”, ok. 1918

 Teodor ZIOMEK: olej, płótno naklejone na tekturę, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Salon Wiosenny 1918, z tekstem atramentem: T. Ziomek / Wieczorne opary / olej.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł

„Przekupki lwowskie”

Erno ERB : olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł