21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Zielony Staw Gąsienicowy”, 1922

 Aleksander MROCZKOWSKI: olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm,
 sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922.
Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę.
Wcześniejszą i nieco większą wersję prezentowanego obrazu posiada w swoich zbiorach Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego w Zakopanem – „Zielony Staw pod Kościelcem i Świnicą”, olej, tektura, 72 x 98 cm, sygnatura i data (1921) z lewej strony u dołu.
19 000 zł

„W kawiarni”

Witold PAŁKA: olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p.d.: Pałka W
14 500 zł

„Litografia V. La Lune verte. ”, 1972

    Joan MIRÓ :  oryginalna litografia barwna, 33,5 x 25,3 cm,
z tomu I „Litografo” 1972, wydawca Maeght, Paryż, Ediciones Poligrafa, Barcelona, 1972, Mourlot 861, na odwrocie napis typograficzny: Joan Miró / Litografia original V.
1 200 zł

„Kobieta z Bronowic”, 1901

Stanisław CZAJKOWSKI: olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x  35 cm,
sygn. p.g.: Stanisław Czajkowski / Bronowice 1901.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
12 200 zł

FIGURKA „KOBIETA Z KOSZEM” PACYKÓW

: fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark,  wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną  farbą: S.I. Stan zachowania dobry.
Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł