21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Busowisko. Cerkiew”

Stefan FRISCH: olej, tektura, 9 x 15 cm,
sygn. i tytuł na odwrocie l.g.: Stefan Frisch / Busowisko.
Na odwrocie napis tuszem: Henryk Malajka / czyszcz. 73r.
Obraz nabyty bezpośrednio od Stefana Frischa.
1 400 zł

„Autoportret”, ok. 1907

   Wlastimil HOFMAN :  olej, tektura, 37,5 x 27,5 cm,
 sygn. l.d.: V. Hofmann
 Na odwrocie data oł.: 1907 (?)
 Stan zachowania:obraz po konserwacji, wzmocnione narożniki tektury.
20 000 zł

SERWIS STOŁOWY ĆMIELÓW FASON „520”

: porcelana, złocenie; waza do zupy, salaterka, półmisek owalny, półmisek okrągły, solniczka dwudzielna, cukiernica, mlecznik, 6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich, 6 talerzyków deserowych większych (śr. 21 cm), 6 talerzyków deserowych mniejszych (śr. 17 cm), 6 filiżanek do kawy i 6 spodków, 6 filiżanek do mokki i 6 spodków.
znak wyciskany i drukowany: Ć (w trójkącie)/Ćmielów, wyciskany numer 7, numery drukowane: 3620/BM, 4000/M, stempel: Ręcznie malowane (przy numerze 4000).
Stan zachowania: dr wyszczerbienie na krawędzi filiżanki do mokki.
Ćmielów, ok. 1930
4 200 zł

„Wyścig kolarski”, 1982

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 60 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1982 r.
Obraz zakupiony  w galerii DESY w Katowicach w 1997.
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
8 000zł

„Brzegi – czerwiec 1”, 1984

 Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta pilśniowa, 30 x 40 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz. 815/1984.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem długopisem: Brzegi – czerwiec 1 / olej, pł. pilśn. / 30 x 40 cm / Duda Gracz / 1984/nr katal. autor. 815/ 1 werniks XII 1984 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

„Portret młodej kobiety”

Stefania MORAWSKA-ORDYŃSKA: olej, płótno, 58 x 47 cm,
sygn. p.g.: St. Ordyńska
Obraz po konserwacji, wymienione krosno.
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny osoby portretowanej.
Cena wywoławcza:
4 400 zł
Cena uzyskana:
7 100 zł