21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

PIETA

: rzeźba, drewno lipowe, polichromia, wym.: 30 x 28 x 10,5 cm; drewno z tyłu, w dolnej partii, wydrążone, z otworami  po zamontowanych hakach (rzeźba przeznaczona do oglądania z przodu i z boków,  z hakami do stabilnego ustawienia).
Stan zachowania:  ogólne zabrudzenia i dr. ubytki polichromii.
Austria, ok. poł. XVIII w.
6 000 zł

„Pejzaż z okolic Neapolu”

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA: olej, tektura, 24 x 31cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: Francoline  k/Neapolu.
4 000 zł

„Pejzaż z Bretanii. Port w Audierne”

    Jan RUBCZAK:

akwarela, papier naklejony na tekturę, 39,5 x 50 cm,
 sygn. p.d.: Rubczak / Audierne
8 000 zł

„Martwa natura z czajnikiem i japońską filiżanką”, ok. 1926

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 69 x 55 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
 Na odwrocie słabo czytelny autorski napis ołówkiem: A Karpiński Kraków ul. Floryańska 9 / czajnik z filiżanką japońską, oraz słabo czytelny napis czerwoną kredką: Kraków TSP 1926 / WZB Lwów 1926 / marzec: TSP / Sosnowiec / Październik 1926.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Pejzaż z Brzegów - 2”, 1977

Jerzy DUDA-GRACZ: olej, płyta paździerzowa, 22,5 x 18 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem flamastrem: Pejzaż z Brzegów – 2 / olej, pł. paździerzowa / 22,5 x 18 cm / Duda Gracz / 1977 / (ołówkiem) 05. 2001 werniks.
Cena wywoławcza:
11 500 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

SREBRNY KOMPLET DO KAWY I HERBATY

: dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 22 cm), imbryk (wys.28 cm), dzbanuszek do mleka (13 cm), cukiernica (14 cm), pojemnik na herbatę (wys. 10,5 cm), podgrzewacz (wys. 11,5 cm), stojak z sitkiem (wys. 5 cm), taca (44 x 62,5 cm); kuliste korpusy z wysklepionymi pokrywami dekorowane reliefowym motywem girland kwiatowych i putt,  taca owalna z  gładkim lustrem i szeroką krawędzią dekorowaną reliefowym motywem girland; waga 6554 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, monogram złotnika AM (Adolf Mayer, Frankfurt nad Menem).
Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł