21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

PIERŚCIONEK Z BRYLANTAMI

: centralnie diament o formie okrągłej i starym szlifie brylantowym, masa 1,02 ct, czystość i barwa VS2/M, 9 diamentów o formie okrągłej i starym szlifie brylantowym, łączna masa 1,40 ct, czystość i barwa Si – P1/H-K, łączna masa wszystkich brylantów 2,42 ct;
oprawa złoto pr. 0,570-0,578 (szyna), pr. 0,690 (koło pod oprawą), pr. 0,750 (koronka pod oprawą), oprawa kamieni platyna pr. 0,950, waga 4,22 g. Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa, oraz świadectwo badania Urzędu Probierczego w Chorzowie.
26 500 zł

ZŁOTA BRANSOLETA Z AMETYSTEM

: naturalny, jasnofioletowy ametyst o formie owalnej i szlifie fasetowym, o masie ok. 10 ct, otoczony ziarenkami pereł, złoto pr, 0,587 i 0,875 ( łańcuszek zabezpieczający), moskiewska cecha z lat 1880-1890, monogram złotnika H. Я., waga 22,5 g, na zewnętrznej stronie bransoletki napis: Souvenir.
Moskwa, 1880-1890.
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa, oraz świadectwo badania Urzędu Probierczego w Chorzowie.

„Matka Boska Włodzimierska”

: ikona , tempera, deska, okład mosiądz złocony, wym.: 23 x 17,5 cm.
Stan zachowania dobry.
Rosja, XIX w.

„Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

Zygmunt ROZWADOWSKI: olej, tektura, 62 x 96 cm,
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1936
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

„Ucieczka w wieczność”, 2005

Franciszek STAROWIEYSKI : pastel, papier, 100 x 70 cm,
sygn. monogramem wiązanym, data i tytuł p.g.: Ucieczka w wieczność / 17 FS 05
Na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu, Warszawa ul. Hoża 40.
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Biedacy”, 1931

 Tadeusz KULISIEWICZ: drzeworyt z teki „Szlembark”, 30,5 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
1 700 zł