21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW BRUCKAMNN & SÖHNE

: czteroramienne, pięcioświecowe, stopy kwadratowe,  trzony tralkowe, ramiona w formie esowatych gałązek, zakończone kapturkami i gruszkowatymi  tulejkami, powierzchnia puklowana;
wys. 46 cm, waga 2515 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886,
złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), wybity numer 958.
Stan zachowania: centralna tulejka w jednym ze świeczników poluzowana, powierzchnia drugiego świecznika pokryta beżową substancją.
Niemcy, ok. 1900.
9 000 zł

PATERA Z POWOJEM MIŚNIA

: porcelana, złocenie, śr. 28,5 cm;
lustro dekorowane reliefowym, złoconym motywem powoju;
znak malowany kobaltem pod glazurą Pfeiffer-Marke, ryte i wyciskane litery i numery: C189, 46, niebieska farbą 27.
Stan b. dobry.
Miśnia, 1924 – 1934
1 800 zł

„Pejzaż karkonoski”

 Paul WEIMANN: olej, płótno, 66 x 96,5 cm,
sygn. l.d.: P. Weimann
5 600 zł

„Ucieczka w wieczność”, 2005

Franciszek STAROWIEYSKI : pastel, papier, 100 x 70 cm,
sygn. monogramem wiązanym, data i tytuł p.g.: Ucieczka w wieczność / 17 FS 05
Na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu, Warszawa ul. Hoża 40.
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Biedacy”, 1931

 Tadeusz KULISIEWICZ: drzeworyt z teki „Szlembark”, 30,5 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
1 700 zł

„O poranku. Pocałunek”, 1902

Edward OKUŃ : cynkografia, ilustracja do poematu Jana Kasprowicza „Miłość”, wydanie pierwsze, Lwów, Nakładem Księgarni Polskiej, 1902,
13,2 x 18,6 cm, wym. karty: 18,5 x 24,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym  p.d.: OE
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł