21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Widok na Mnicha", 1973

Leszek STAŃKO:     olej, płótno, 75 x 94 cm,
    sygn. p.d.: Leszek Stańko / 1973 r.
Obraz po konserwacji.
*droit de suite
7 800 zł

„MRS 2. Marsylia", 2017

  Adam KIEŁB :

    monotypia, 44 x 60 cm, arkusz: 50 x70 cm,
    sygn. oł. p.d.: Adam Kiełb 2017; śr. d. monogramem wiązanym: AK; l.d. oł.: MRS 2.
800 zł

SREBRNY POJEMNIK MONTEITH, Londyn 1912

: pojemnik do chłodzenia kieliszków; wysoka, profilowana, kolista stopa, półkulisty, gładki korpus, wydatna falista krawędź z głębokimi wcięciami, obwiedziona profilowaną taśmą, po bokach korpusu dwie antaby z motywem lwich głów, na korpusie grawerowany motyw ptaka, pod nim wstęga z napisem Carpe Diem; wym.: 15 x 20 cm, waga 800 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1912, znak złotnika: G & S Co. Ltd. (Goldsmiths and Silversmiths Co. Ltd., Londyn), na spodzie stopy wybity napis: Goldsmiths and Silversmiths Company / 112 Regent Street W, oraz wybite numery: 11519 / 5. Stan zachowania: dr. wgniecenie na powierzchni korpusu.
5 300 zł

„Willa z flagą”

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, papier, 20 x 14,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAZDROJWILLANLO”.
Na odwrocie 2  pieczęcie: okrągła z napisem: „ Mistrz z Krynicy Nikifor”, prostokątna z napisem „Nikifor - Malarz / Krynica”; ołówkiem: 100 zł.
Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł

„Pejzaż z Istebnej”, 1980

Jerzy DUDA-GRACZ:

olej, płyta pilśniowa, 61 x 70 cm,
sygn. p.d.: Duda Gracz 1980.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z tekstem atramentem: Duda Gracz / Paderewskiego 42 B / 31 Katowice / Tytuł Pejzaż z Istebnej / Technika Olej, pł. pilśn. / wymiary 61 x 70 cm / Rok 1980 Nr. Katalogu Autor. 429 / Uwagi własność: ( wykreślone) / werniksowanie styczeń 1981 / (długopisem) werniks maj 2001.
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy”

Jerzy KOSSAK : olej, płótno, 95 x 145,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
37 000 zł