21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Sanie przed dworem”

   Zygmunt ROZWADOWSKI : akwarela, karton naklejony na tekturę, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Z. Rozwadowski.
Na odwrocie opinia dr. Jana Lankaua, zaprzysiężonego biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki, Kraków, dnia 22. 08. 1957.
    Obraz nabyty przez rodziców obecnych właścicieli w latach 1960-1970 w P.P. DESA. Na odwrocie fragment drukowanej nalepki: P.P. „DESA” / Sklep / Magazyn.
6 800 zł

„Widok na Śnieżne Kotły w Karkonoszach”, 1925

    Georg WICHMANN: olej, tektura, 51 x 70,5 cm,
sygn. l.d.: G. Wichmann / 25
7 000 zł

PUCHAR BIEDEREMEIER, ok. 1850

: szkło rubinowe, szlifowane, grawerowane, złocone, wys. 14 cm;
ośmioboczna stopa, krótki ośmioboczny trzon, ośmioboczna czara szlifowana w pionowe fasety, dekorowana grawerowanymi złoconymi alegoriami opatrzonymi napisami w języku niemieckim: miłość, radość, zdrowie, szczęście, lojalność, zgoda, pogoda ducha przedłużają życie.
Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienia na krawędzi stopy, złocenie miejscami lekko wytarte.
Czechy, ok. 1850
800 zł

„Wesołe miasteczko”, 1975

Paweł WRÓBEL :
akryl, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
13 500 zł

„Mały bukiecik dla ukochanej”, 1978

Kazimierz MIKULSKI: olej, płótno, 55 x 47 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska: „Mały bukiecik dla ukochanej” / Agnieszce / Balzac / KMikulski /  Hucisko 1978.
Cena wywoławcza:
44 000 zł
Cena uzyskana:
67 000 zł

„Pejzaż z wiatrakiem i słonecznikami”, ok. 1909

Henryk UZIEMBŁO : olej, tektura, 61,5 x 41 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z datą 1909, numerem 2146, z tekstem atramentem: Uziembło Henryk / Kraków / Słoneczniki / olej / 200 K; nalepka ze stemplem: Krakau, oraz  atramentem: Radziwiłłów / (napis nieczytelny) / Brody.
Stan zachowania: narożniki tektury lekko uszkodzone.
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
14 500 zł