21 października 2017 - godz. 16.00

zobacz katalog aukcji>>

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07

„Wiosna w Tyńcu”, 1954

 Ludwik LESZKO: olej, tektura, 61 x 87 cm,
sygn. p.d.: Leszko / 1954
5 500 zł

„Zielony Staw Gąsienicowy”, 1922

 Aleksander MROCZKOWSKI: olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm,
 sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922.
Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę.
Wcześniejszą i nieco większą wersję prezentowanego obrazu posiada w swoich zbiorach Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego w Zakopanem – „Zielony Staw pod Kościelcem i Świnicą”, olej, tektura, 72 x 98 cm, sygnatura i data (1921) z lewej strony u dołu.
25 000 zł

PARA SREBRNYCH ŚWIECZNIKÓW JOHANN MARTIN SCHOTT

: koliste, wysklepione stopy, trzony tralkowe,  talerzykowate kapturki, wazonowe tulejki z  wywiniętymi profitkami; wys. 29,5 cm, waga 703 g, srebro pr. 13, cechy probierni we Frankfurcie nad Menem, sygnatura złotnika: Schott ( Jonann Martin Schott, 1786-1822, niemiecki złotnik, mistrz od 1811, po jego  śmierci warsztat prowadziła wdowa,  pomagał jej Philipp Heinrich Friedrich Wülcker, Jr. (mistrz od 1829), który poślubił córkę Schottów Annę i przejął firmę.
Stan zachowania: dr. pęknięcie na krawędzi tulejki.
Frankfurt nad Menem, ok. 1840.

„Studium głowy starca”, 1901

Witold WOJTKIEWICZ: olej, płótno (dublowane), 19 x 12,5 cm,
sygn. l.d.: 1901 / WWojtk.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Na odwrocie drukowana nalepka Muzeum Narodowego w Krakowie z tekstem atramentem: Witold Wojtkiewicz / Studium głowy starca / ol. pł., 18 x 12 cm / właściciel Aleksandra Kostrzębska / Wystawa monograficzna.
Obraz był eksponowany na wystawie monograficznej Witolda Wojtkiewicza w Muzeum Narodowym w Krakowie w 1976, reprodukowany w katalogu wystawy (wydanym w 1989) poz. 2, oraz na wystawie „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999, reprodukowany w katalogu, s. 33.
Cena wywoławcza:
21 000 zł
Cena uzyskana:
21 000 zł

„Ucieczka w wieczność”, 2005

Franciszek STAROWIEYSKI : pastel, papier, 100 x 70 cm,
sygn. monogramem wiązanym, data i tytuł p.g.: Ucieczka w wieczność / 17 FS 05
Na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu, Warszawa ul. Hoża 40.
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Biedacy”, 1931

 Tadeusz KULISIEWICZ: drzeworyt z teki „Szlembark”, 30,5 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
1 700 zł