Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

ZŁOTA BRANSOLETA Z AMETYSTEM

: naturalny, jasnofioletowy ametyst o formie owalnej i szlifie fasetowym, o masie ok. 10 ct, otoczony ziarenkami pereł, złoto pr, 0,587 i 0,875 ( łańcuszek zabezpieczający), moskiewska cecha z lat 1880-1890, monogram złotnika H. Я., waga 22,5 g, na zewnętrznej stronie bransoletki napis: Souvenir.
Moskwa, 1880-1890.
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa, oraz świadectwo badania Urzędu Probierczego w Chorzowie.
6 800 Zł

„Jesienny pejzaż z wejściem kościółka”

Stanisław KAMOCKI: olej, płótno, 90 x 101 cm,
sygn. l.d. : St Kamocki
28 000 zł

PARA ŚWIECZNIKÓW W STYLU KLASYCYSTYCZNYM

: srebro, koliste wysklepione stopy, zwężające się ku dołowi gładkie trzony, gładkie, smukłe tulejki z profitkami w formie talerzyków, pierścienie i  krawędzie stopy żeberkowane;
wys. 31 cm, waga 741 g, srebro pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, monogram złotnika: H.S. Stan zachowania: dr. wgniecenia krawędzi stopy.
Wiedeń, ok. 1900
4 600 zł

„Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

Zygmunt ROZWADOWSKI: olej, tektura, 62 x 96 cm,
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1936
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

„Portret doktora Witolda Pakowskiego”, 1934

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (WITKACY) : pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.: Witkac / (T.C + Co) /  NP  N П / 1934 31/X,
na krawędzi papieru fragment suchej pieczęci.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie napis ołówkiem i długopisem: Portret / Dra laryngologa / Witolda Pakowskiego  / Zakopane / Przyjaciel Witkacego / Kupiony od siostry / Dr Pakowskiego / Radlińskiej.
Obraz od Pani Radlińskiej kupił Stanisław Bocianowski (1909-1996), optyk, działacz społeczno-kulturalny z Dąbrowy Górniczej.
Cena wywoławcza:
55 000 zł
Cena uzyskana:
73 000 zł

„Kłusownicy na bażanty”, 1976

 Jan NOWAK: linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
53,5 x 60,3 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 1976 r.; oł. l.d.: Linoryt  „Kłusownicy na bażanty”, oraz monogramem na płycie l.g.: J No 1976.
Prezentowany linoryt, z informacją „wł. autora”,  jest reprodukowany w: „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 169).
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł