Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW BRUCKAMNN & SÖHNE

: czteroramienne, pięcioświecowe, stopy kwadratowe,  trzony tralkowe, ramiona w formie esowatych gałązek, zakończone kapturkami i gruszkowatymi  tulejkami, powierzchnia puklowana;
wys. 46 cm, waga 2515 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886,
złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), wybity numer 958.
Stan zachowania: centralna tulejka w jednym ze świeczników poluzowana, powierzchnia drugiego świecznika pokryta beżową substancją.
Niemcy, ok. 1900.
9 000 zł

"Lato"

Carl LANGHAMMER: olej, płótno, 52,5 x 41,5 cm,
sygn. l.d.: Carl Langhammer
3 000 zł

„Wieczór nad stawem”, 1894

    Michał POCIECHA : akwarela, papier, 24,5 x 43 cm,
sygn. p.d.: M Pociecha 94
4 500 zł

„Taneczny krąg”, 1981

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 45,5 x 35,5  cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1981 r.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

Zygmunt ROZWADOWSKI: olej, tektura, 62 x 96 cm,
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1936
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

„Szymon Tatar. Głowa górala z fajką”, 1906

Leon WYCZÓŁKOWSKI : miękki werniks, ruletka, stan II, 27,9  x 30,5 cm; 36 x 41,2 (papier),
sygn. oł.  p.d.: LWyczół 906.
Na odwrocie napis ołówkiem: Leon Wyczółkowski / Góral 20 rs / (Szymon Tatar), oraz napis ołówkiem w języku niemieckim: Vrm Guten (napis nieczytelny).

W Kolekcji Grafiki Polskiej Muzeum Narodowego w Warszawie znajduje się odbitka prezentowanej grafiki (nr inwentarza: Gr.Pol.5484) - z podpisem i datą: LWyczół 906, oraz z podobnym napisem na odwrocie –  opatrzona informacją, że jest to odbitka stanu drugiego. W kolekcji muzeum znajduje się również odbitka stanu pierwszego (Gr.Pol.4813).
(Źródło:http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=33031&show_nav=true&full_screen=true#).
Grafika reprodukowana m. in. w: Maria Twarowska „Leon Wyczółkowski”, Auriga, Warszawa 1962, il. 64.
Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
7 200 zł