Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW BRUCKAMNN & SÖHNE

: czteroramienne, pięcioświecowe, stopy kwadratowe,  trzony tralkowe, ramiona w formie esowatych gałązek, zakończone kapturkami i gruszkowatymi  tulejkami, powierzchnia puklowana;
wys. 46 cm, waga 2515 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886,
złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), wybity numer 958.
Stan zachowania: centralna tulejka w jednym ze świeczników poluzowana, powierzchnia drugiego świecznika pokryta beżową substancją.
Niemcy, ok. 1900.
8 500 zł

PUCHAR Z POKRYWĄ, ok. 1850

: szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane, barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm; wieloboczna stopa, tralkowy wieloboczny trzon, czara szlifowana w pionowe fasety, wysklepiona pokrywa z wydatną sześcioboczną sterczyną, czara i pokrywa dekorowane malowanym motywem kwiatów i liści powoju. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie.
Czechy (?), ok. 1850
1 600 zł

FRAGMENT SECESYJNEGO KOMPLETU DO LIKIERU

: szkło bezbarwne, przeźroczyste emalie, złocenie; karafka (wys. 24,5 cm), trzy  kieliszki (wys. 9 cm), okrągła taca (śr. 21,5 cm), na spodzie karafki malowane numery: 302/308, na spodzie kieliszków malowany numer 4. Stan zachowania: dr. przetarcia złocenia na uchwycie karafki, dr. wyszczerbienie na krawędzi tacy.
Czechy (?), ok. 1910
1 500 zł

„Mały bukiecik dla ukochanej”, 1978

Kazimierz MIKULSKI: olej, płótno, 55 x 47 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska: „Mały bukiecik dla ukochanej” / Agnieszce / Balzac / KMikulski /  Hucisko 1978.
Cena wywoławcza:
44 000 zł
Cena uzyskana:
67 000 zł

„Pościg za bolszewikami”, 1937

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 29,5 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1937.
Na odwrocie numer atramentem: 1073
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
12 500 zł