Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

„Pejzaż karkonoski”

 Paul WEIMANN: olej, płótno, 66 x 96,5 cm,
sygn. l.d.: P. Weimann
5 600 zł

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

„Widok na staw Tatrach”

Michał STAŃKO: olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: M. Stańko
4 200 zł

„Wieczorne opary”, ok. 1918

 Teodor ZIOMEK: olej, płótno naklejone na tekturę, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Salon Wiosenny 1918, z tekstem atramentem: T. Ziomek / Wieczorne opary / olej.
Cena wywoławcza:
4 000 zł

„Widok na Giewont”, 1860

Wojciech GERSON: akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860.
Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?).
Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
Cena wywoławcza:
9 400 zł

SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł