Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

„Zielony Staw Gąsienicowy”, 1922

 Aleksander MROCZKOWSKI: olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm,
 sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922.
Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę.
Wcześniejszą i nieco większą wersję prezentowanego obrazu posiada w swoich zbiorach Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego w Zakopanem – „Zielony Staw pod Kościelcem i Świnicą”, olej, tektura, 72 x 98 cm, sygnatura i data (1921) z lewej strony u dołu.
19 000 zł

„Nad Bugiem”, ok. 1900

Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, tektura, 27 x 38 cm.
sygn. p.d.: I. Pieńkowski
Na odwrocie nalepka z tekstem maszynowym z informacją o pochodzeniu obrazu ze zbioru Tadeusza Litawińskiego, oraz z tytułem „Nad Bugiem” i czasem powstania obrazu około 1900 r.
4 800 zł

„Malarz”, ok. 1992

Tomasz SĘTOWSKI: olej, gwasz, tusz, piórko, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Sętowski T.
Na odwrocie szkic piórkiem „Głowa z kolczykiem”.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
6 500 zł

„Polowanie na niedźwiedzia”, 1908

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 48 x 127 cm,
sygn. śr. d.: J. Fałat 908.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej dwie nalepki: z drukowanym rokiem 1908 i numerem 186, oraz drukowana Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, wypełniona tekstem atramentem: Nr 11063 / Fałat / Juljan / akwarella (!) / Polowanie na niedźwiedzia / cena lub jego wartość 600 / Warszawa d. 13/4 908 r.
Obraz nabyty przez ojca obecnych właścicieli w latach 70. XX w.
Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
55 000 zł

„Na żniwa”, ok. 1926

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł

„Las”, 1921

Leon WYCZÓŁKOWSKI: tusz lawowany, akwarela, papier powlekany, technika wydrapywania, 25,8 x 35,3 cm,
sygn. oł.  śr.d.: LWyczół 1921.
Na odwrocie napis ołówkiem: Puszcza jodłowa / Wyczółkowski.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, dr. ubytki papieru w p.g. narożniku, w narożnikach widoczne ślady po pinezkach.
Cena wywoławcza:
19 500 zł