Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

SREBRNY PUCHAR Z POKRYWĄ JAN POGORZELSKI

: kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, wysoka wazonowa czarka z wysklepioną pokrywą, wewnątrz złocone, płaszcz stopy, nodus, dolna partia czarki i pokrywy dekorowane reliefowym motywem kwiatowym; wys. 25 cm, waga 334 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej, 1876, probierz: O.C. sygn. złotnika: Pogorzelski, znak warsztatowy: głowa jelenia.
Warszawa, 1876
5 200 zł

„Patrol Krakusów w 1831 na zwiadach”, 1880

Juliusz KOSSAK : akwarela, karton, 32 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1880
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 8 lutego 1967.
Obraz jest powtórzeniem kompozycji namalowanej ok. 1866, w zbiorach prywatnych.
(K. Olszański, „Juliusz Kossak”, Wrocław 1988, s. 120, il. 178).
50 000 zł

„Patrol ułański nad morzem”, 1936

    Wojciech KOSSAK: olej, tektura, 54 x 69,5 cm,
sygn. l.d.: Wojciech Kossak / 1936.
Na odwrocie autorski napis atramentem: Stwierdzam autentyczność / podpisu mojego / Wojciech Kossak, oraz napis atramentem: Własność (nazwisko nieczytelne).
Obraz zakupiony w sklepie sieci „Veritas” w Warszawie w 1964.
32 000 zł

„Zima nad Bałtykiem”, 1931

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Pościg za bolszewikami”, 1937

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 29,5 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1937.
Na odwrocie numer atramentem: 1073
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Pejzaż z wiatrakiem i słonecznikami”, ok. 1909

Henryk UZIEMBŁO : olej, tektura, 61,5 x 41 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z datą 1909, numerem 2146, z tekstem atramentem: Uziembło Henryk / Kraków / Słoneczniki / olej / 200 K; nalepka ze stemplem: Krakau, oraz  atramentem: Radziwiłłów / (napis nieczytelny) / Brody.
Stan zachowania: narożniki tektury lekko uszkodzone.
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
14 500 zł