Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

„Matka Boska Kazańska”, k. XVIII w.

: ikona rosyjska, tempera, deska, okład mosiądz, wym.: 30 x 26,5 cm.
Stan zachowania: okład w kilku miejscach pęknięty, z dr. ubytkami, wgniecenia na narożnikach, brak szpong.
5 500 zł

„Zima w górach”

Lidia GRZEGORCZYK : olej, karton, 25,5 x 35,5 cm
sygn. l.d.: L. Grzegorczyk
na odwrocie pieczęcie P.P. DESA, Katowice, ul. Wieczorka 8.

* Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
1 800 zł

„Zima”, 1936

Ludwik LESZKO: olej, tektura, 70 x 102 cm,
sygn. p.d.: Leszko / 1936

7 000 zł

„W parku”, 1974

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 40 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1974 r.
Cena wywoławcza:
4 400 zł
Cena uzyskana:
7 000 zł

„Sad”, 1907

Kazimierz SICHULSKI: pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07
Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny  znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay.
Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32.
W  pracach malowanych na papierze o większym formacie często wykorzystywano dwa  lub więcej arkuszy. Proszę porównać obraz Stanisława Wyspiańskiego „Portret Andrzeja Mielewskiego w roli Rapsoda w 'Bolesławie Śmiałym'
Cena wywoławcza:
19 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Pejzaż zimowy z okolic Nieświeża”

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, tektura, 35 x 71 cm,
sygn. p.d.: JFałat Nieśwież.
Na odwrocie napis ołówkiem: Zapłacono / 3 / VIII 29.
Cena wywoławcza:
45 000 zł
Cena uzyskana:
51 000 zł