Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

WAZON KULISTY

: szkło niebieskie i bezbarwne, korpus kulisty z  wtopionymi  białymi nitkami, układającymi się w nieregularne pionowe smugi,  wys. 13cm, autor Ludwik Fiedorowicz, Siemianowice Śląskie, ok. 1975
400 zł

ŚW. JAN NEPOMUCEN

: rzeźba, drewno lipowe, polichromia, wys. 73 cm, podstawa wtórna, drewno z tyłu głęboko wydrążone, z zamontowanym hakiem  ( prawdopodobnie rzeźba ołtarzowa, przeznaczona do oglądania z przodu i z boków,  z hakiem do stabilnego ustawienia). Stan zachowania: brak krucyfiksu (atrybutu świętego), ogólne zabrudzenia i dr. ubytki polichromii, z tyłu otworki po drewnojadzie.
Południowe Niemcy (?), ok. poł. XVIII w.
3 800 zł

„Abstrakcja 1”, 1974

 Joan MIRÓ: oryginalna litografia barwna, 27,5 x 56,5 cm,
podwójna plansza z „Ceramiques de Miró et Artigas”, Mourlot 926.
Prezentowana litografia pochodzi z opracowania autorstwa José Pierre`a i José Corredora-Matheos „Ceramiques de Miró et Artigas”, wydawnictwo Maeght, Paryż 1974. Do książki zostały dołączone dwie oryginalne litografie Miró (Mourlot 926 i 927). Miró i hiszpański artysta ceramik Josep Llorens Artigas współpracowali od końca lat czterdziestych do 1971.
1 400 zł

„Przy koksioku ”, 1978

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.
Cena wywoławcza:
9 400 zł

„Pejzaż zimowy z okolic Nieświeża”

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, tektura, 35 x 71 cm,
sygn. p.d.: JFałat Nieśwież.
Na odwrocie napis ołówkiem: Zapłacono / 3 / VIII 29.
Cena wywoławcza:
45 000 zł

„Dwaj grenadierzy”, 1912

Wojciech KOSSAK : olej, płótno, 70 x 99 cm,
sygn. l.d.: Wojciech Kossak / 1912.
Na odwrocie nalepka z informacją dr. Stanisława Dąbrowskiego o wydanym osobno orzeczeniu, oraz autorski napis: „Stwierdzam autentyczność / Wojciech Kossak” (czerwona pieczęć lakowa). W załączeniu opinia dr. St. Dąbrowskiego.
Cena wywoławcza:
53 000 zł