Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

„Młoda dziewczyna”, ok. 1920

 Dominique ALONZO: brąz złocony, kość słoniowa, wys. 26 cm, sygn. na podstawie: D. Alonzo.
Stan zachowania: dr. pęknięcia kości słoniowej, złocenie w b. dobrym stanie.
12 500 zł

ŻARDINIERA SREBRNA

: owalny korpus na 4  nóżkach, dekorowany ażurowym motywem stylizowanych gałązek, dwa wydatne uchwyty w formie liści tataraku,  wkład szkło niebieskie;
wym.: 11 x 27 x 11 cm, waga 223 g, srebro pr. 800, niemiecka cecha po 1886, znak niezidentyfikowanego złotnika (pegaz). Stan dobry.
Niemcy, ok. 1920
3 500 zł

„Osiedle góralskie”

Władysław SKOCZYLAS: akwarela, papier, 27,5 x 33,3 cm,
na odwrocie  drukowana naklejka TPSP w Poznaniu, wypełniona tekstem atramentem: Reg. obrazów nr. bież 425 / Władysław Skoczylas / Osiedle góralskie / cena sprzedaży 400 db / akwarela.
Na odwrocie ramy naklejka wypełniona tekstem maszynowym: Obraz / „Osiedle góralskie” / był eksponowany / na wystawie wspólnej W. Skoczylasa, J. Mal -/ czewskiego,  J. Mehoffera, M. Wywiórskiego i / H. Jackowskiego w TPSP w Poznaniu w styczniu / 1910 roku.
4 800 zł

„Przy koksioku ”, 1978

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
44 500 zł

„Janosik. Główka górala”, ok. 1925

Władysław SKOCZYLAS: drzeworyt na kremowej tincie, 22 x 22 cm.
Zachowana kalka zabezpieczająca z nadrukiem: Główka górala / Drzeworyt oryginalny / Władysława Skoczylasa / Dodatek artystyczny / do zeszytu gwiazdko- / wego „Tygodnika Ilu- / strowanego”. „Tygodnik Ilustrowany” nr 51,  19. 12. 1925.
Cena wywoławcza:
900 zł
Cena uzyskana:
900 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek (wys. 21 cm), dzbanek na mleko (wys. 10,5 cm), 6 kulistych filiżanek (wys. 6,5 cm), 6 spodków (śr. 15,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (śr. 19 cm), każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: uchwyt czerwonej filiżanki pęknięty, krawędź pokrywy dzbanka z b. dr. wyszczerbieniem.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
1 500 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł