Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

„Sanna na wsi”

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ): olej, płótno, 45 x 70 cm,
sygn. l.d.: Cz. Wasilewski
Obraz po konserwacji.
10 500 zł

„Portret Czesława Niemena”

Roman NOWOTARSKI: technika mieszana, tektura, 69 x 37cm,
sygn. l.g.: Nowotarski R.
Obraz zakupiony bezpośrednio od Romana Nowotarskiego.
Podobny portret Czesława Niemena z 1968, tempera/olej, 110 x 55 cm, reprodukowany w albumie: „Roman Nowotarski”, Muzeum Miejskie w Zabrzu, 2014, s. 126.
5 400 zł

„Utopiec, diabeł i skarbnik”, 1979

 Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 62 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1979 r.
Cena wywoławcza:
5 900 zł
Cena uzyskana:
34 000 zł

„Widok na Giewont”, 1860

Wojciech GERSON: akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860.
Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?).
Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
12 400 zł

SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł