Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - Katowice

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Zygfryd DUDZIK (1935-1978) „Karnawał”
olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie:
Dudzik Z. / Sigi Dudzik / Katowice / Obraz 0`13 (Karnawał) / 62 x 61).

15-DUDZIK

PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW BRUCKAMNN & SÖHNE

: czteroramienne, pięcioświecowe, stopy kwadratowe,  trzony tralkowe, ramiona w formie esowatych gałązek, zakończone kapturkami i gruszkowatymi  tulejkami, powierzchnia puklowana;
wys. 46 cm, waga 2515 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886,
złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), wybity numer 958.
Stan zachowania: centralna tulejka w jednym ze świeczników poluzowana, powierzchnia drugiego świecznika pokryta beżową substancją.
Niemcy, ok. 1900.
8 500 zł

„Młoda dziewczyna”, ok. 1920

 Dominique ALONZO: brąz złocony, kość słoniowa, wys. 26 cm, sygn. na podstawie: D. Alonzo.
Stan zachowania: dr. pęknięcia kości słoniowej, złocenie w b. dobrym stanie.
10 500 zł

ZŁOTA BRANSOLETA Z DIAMENTAMI I PERŁAMI

: bransoleta o formie otwieranej obręczy na zawiasie , z 17 diamentami o szlifie rozetowym, masie ok. 0,40 ct, barwie H-J, czystości SI-P1, oraz 17 pereł naturalnych i hodowlanych, półkulistych, o barwie białej, kremowej i srebrnej, oprawa złoto żółte  pr. 0,580, holenderska cecha z lat 1853-1906, waga 13,94 g. Stan zachowania b. dobry. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
Holandia, ok. 1890
6 300 zł

„Utopiec, diabeł i skarbnik”, 1979

 Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 62 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1979 r.
Cena wywoławcza:
5 900 zł
Cena uzyskana:
34 000 zł

„Widok na Giewont”, 1860

Wojciech GERSON: akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860.
Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?).
Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
12 400 zł

SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł