Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

KOMPLET ZŁOTEJ BIŻUTERII Z KORALAMI

: bransoleta, kolczyki i brosza;
czerwone korale naturalne i ziarenka pereł w złotej ażurowej oprawie;
waga 26,94 g, złoto pr. 0,580, austro-węgierska cecha z lat 1872-1922,
urząd probierczy w Bregencji, monogram złotnika GD. Stan bardzo dobry.
Austria, ok. 1900.
9 000 zł

SERWIS DO HERBATY KUZNIECOW

: dzbanek,  dzbanek do mleka, cukiernica, miseczka, 6 filiżanek ze spodkami;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, na niebieskim tle malowane bukiety polnych kwiatów;
znak drukowany niebieski koncernu M. S. Kuzniecowa, fabryka w Dulewie, malowane czarną emalią numery: 998/4.
Stan zachowania: pokrywka dzbanka lekko pęknięta i wyszczerbiona.
Rosja, ok. 1900
2 000 zł

„Kaczeńce w wazonie”

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 49 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie autorski napis niebieską kredką: „Kaczeńce” / mal. A. Karpiński / Kraków.
13 000 zł

„Pejzaż z polem słoneczników”, 1969

Paweł WRÓBEL: olej, sklejka, 45,5 x 65 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1969 r.
Na odwrocie czarnym tuszem monogram B.K. (Bronisław Krawczuk), napis atramentem: łopata. Prezentowany obraz został zakupiony przez Bronisława Krawczuka bezpośrednio od Pawła Wróbla.
Cena wywoławcza:
5 800 zł

„Bez tytułu”

Jan LEBENSTEIN: olej, płyta, 29,5 x 12,5 cm,
sygn. p.d.: J. Lebenstein Paris.
Prezentowany obraz został ofiarowany ojcu obecnego właściciela przez Jana Lebensteina w Krakowie w 1979.
Cena wywoławcza:
19 000 zł

„U.F.O”, 1981

Andrzej S. KOWALSKI: ołówek, papier, 45,5 x 66,5 cm,
sygn. p.d.: A.S. Kowalski 1981.; l.d.: „U.F.O”
Cena wywoławcza:
6 000 zł