Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

„Pejzaż karkonoski”

 Paul WEIMANN: olej, płótno, 66 x 96,5 cm,
sygn. l.d.: P. Weimann
5 600 zł

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

„Widok na staw Tatrach”

Michał STAŃKO: olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: M. Stańko
4 200 zł

„Malarstwo”, 1929

 Wlastimil HOFMAN: olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1929
Na odwrocie autorski tytuł ołówkiem: „Malarstwo” / (czyli / malarska bryndza), oraz dwie pieczęcie: niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G, druga pieczęć: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa 11.
Cena wywoławcza:
16 000 zł

„Przekupki lwowskie”

Erno ERB : olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
6 000 zł

„L`amore desperato”, 1902

Edward OKUŃ: cynkografia, ilustracja do poematu Jana Kasprowicza „Miłość”, wydanie pierwsze, Nakładem Księgarni Polskiej, Lwów, 1902,
10,2 x 19,8 cm, wym. karty: 18,5 x 24,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: OE / 1901 r.; p.d.: Weisburg ch Lwów
Cena wywoławcza:
600 zł