Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

ZŁOTA BRANSOLETA Z AMETYSTEM

: naturalny, jasnofioletowy ametyst o formie owalnej i szlifie fasetowym, o masie ok. 10 ct, otoczony ziarenkami pereł, złoto pr, 0,587 i 0,875 ( łańcuszek zabezpieczający), moskiewska cecha z lat 1880-1890, monogram złotnika H. Я., waga 22,5 g, na zewnętrznej stronie bransoletki napis: Souvenir.
Moskwa, 1880-1890.
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa, oraz świadectwo badania Urzędu Probierczego w Chorzowie.

PARA ŚWIECZNIKÓW W STYLU KLASYCYSTYCZNYM

: srebro, koliste wysklepione stopy, zwężające się ku dołowi gładkie trzony, gładkie, smukłe tulejki z profitkami w formie talerzyków, pierścienie i  krawędzie stopy żeberkowane;
wys. 31 cm, waga 741 g, srebro pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, monogram złotnika: H.S. Stan zachowania: dr. wgniecenia krawędzi stopy.
Wiedeń, ok. 1900
4 600 zł

„Matka Boska Włodzimierska”

: ikona , tempera, deska, okład mosiądz złocony, wym.: 23 x 17,5 cm.
Stan zachowania dobry.
Rosja, XIX w.

„Taneczny krąg”, 1981

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 45,5 x 35,5  cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1981 r.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

Zygmunt ROZWADOWSKI: olej, tektura, 62 x 96 cm,
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1936
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

„Kłusownicy na bażanty”, 1976

 Jan NOWAK: linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
53,5 x 60,3 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 1976 r.; oł. l.d.: Linoryt  „Kłusownicy na bażanty”, oraz monogramem na płycie l.g.: J No 1976.
Prezentowany linoryt, z informacją „wł. autora”,  jest reprodukowany w: „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 169).
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł