Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

"Wazon z różami"

Zdzisław PRZEBINDOWSKI: olej, płótno, 50 x 40 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski.
5 000 zł

„Różowe i żółte róże”

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 50,5 x 78,5 cm,
sygn. l. śr.: A. Karpiński
20 000 zł

ZŁOTE KOLCZYKI Z BRYLANTAMI MARKIZAMI

: 6 diamenty o kształcie markizy i szlifie brylantowym, o łącznej masie 1,50 ct, czystości SI-VS i barwie F, oprawa złoto żółte pr. 0,750,  waga 2,36 g.
Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
7 300 zł

„Wieczorne opary”, ok. 1918

 Teodor ZIOMEK: olej, płótno naklejone na tekturę, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Salon Wiosenny 1918, z tekstem atramentem: T. Ziomek / Wieczorne opary / olej.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł

„Widok na Giewont”, 1860

Wojciech GERSON: akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860.
Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?).
Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
12 400 zł

„Przekupki lwowskie”

Erno ERB : olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł