Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

„Nad Bugiem”, ok. 1900

Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, tektura, 27 x 38 cm.
sygn. p.d.: I. Pieńkowski
Na odwrocie nalepka z tekstem maszynowym z informacją o pochodzeniu obrazu ze zbioru Tadeusza Litawińskiego, oraz z tytułem „Nad Bugiem” i czasem powstania obrazu około 1900 r.
4 800 zł

ZŁOTA BRANSOLETA Z DIAMENTAMI I PERŁAMI

: bransoleta o formie otwieranej obręczy na zawiasie , z 17 diamentami o szlifie rozetowym, masie ok. 0,40 ct, barwie H-J, czystości SI-P1, oraz 17 pereł naturalnych i hodowlanych, półkulistych, o barwie białej, kremowej i srebrnej, oprawa złoto żółte  pr. 0,580, holenderska cecha z lat 1853-1906, waga 13,94 g. Stan zachowania b. dobry. Opinia Macieja Ożdżeńskiego, rzeczoznawcy diamentów.
Holandia, ok. 1890
5 400 zł

„Malarz”, ok. 1992

Tomasz SĘTOWSKI: olej, gwasz, tusz, piórko, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Sętowski T.
Na odwrocie szkic piórkiem „Głowa z kolczykiem”.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
6 500 zł

„Mały bukiecik dla ukochanej”, 1978

Kazimierz MIKULSKI: olej, płótno, 55 x 47 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska: „Mały bukiecik dla ukochanej” / Agnieszce / Balzac / KMikulski /  Hucisko 1978.
Cena wywoławcza:
44 000 zł

„Polowanie na niedźwiedzia”, 1908

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 48 x 127 cm,
sygn. śr. d.: J. Fałat 908.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej dwie nalepki: z drukowanym rokiem 1908 i numerem 186, oraz drukowana Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, wypełniona tekstem atramentem: Nr 11063 / Fałat / Juljan / akwarella (!) / Polowanie na niedźwiedzia / cena lub jego wartość 600 / Warszawa d. 13/4 908 r.
Obraz nabyty przez ojca obecnych właścicieli w latach 70. XX w.
Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
55 000 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł