Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

ZIELONY WAZON SECESYJNY

: szkło zielone, nitkowane, iryzujące,  wys. 31,5 cm, śr. podstawy 11 cm;
korpus o  smukłej szyjce z wtopionymi fioleto-białymi nitkami szklanymi, układającymi się w równoległe, pionowe, spiralne linie, powierzchnia o bogatej iryzacji.
Stan zachowania: krawędź wylewu szyjki nieznacznie zeszlifowana.
Pallme-König (?), Austro-Węgry, ok. 1910
2 200 zł

„Młoda dziewczyna”, ok. 1920

 Dominique ALONZO: brąz złocony, kość słoniowa, wys. 26 cm, sygn. na podstawie: D. Alonzo.
Stan zachowania: dr. pęknięcia kości słoniowej, złocenie w b. dobrym stanie.
16 500 zł

„Konwój kozacki”

Adolf (Constantin) BAUMGARTNER-STOILOFF: olej, płótno, 69 x 105 cm
sygn. l.d.: C. Stoiloff
18 500 zł

„Przy koksioku ”, 1978

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
44 500 zł

„Portret dziewczyny w czerwonych koralach”

Piotr STACHIEWICZ: pastel, tektura, 45,5 x 61,5 cm,
sygn. p.g.: P. Stachiewicz
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
10 400 zł

„Janosik. Główka górala”, ok. 1925

Władysław SKOCZYLAS: drzeworyt na kremowej tincie, 22 x 22 cm.
Zachowana kalka zabezpieczająca z nadrukiem: Główka górala / Drzeworyt oryginalny / Władysława Skoczylasa / Dodatek artystyczny / do zeszytu gwiazdko- / wego „Tygodnika Ilu- / strowanego”. „Tygodnik Ilustrowany” nr 51,  19. 12. 1925.
Cena wywoławcza:
900 zł
Cena uzyskana:
900 zł