Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

„Martwa natura z żonkilami”

: olej, tektura, 56 x 49 cm
sygn. nieczytelnie p.d.
2 000 zł

„Trzy figury”

Jan LEBENSTEIN: litografia barwna, 32,1 x 22 cm, wym. planszy: 33,4 x 24 cm,
sygnatura i numer edycji oł. śr.d.:  52/100 Lebenstein.

*Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
1 200 zł

„Niebieska abstrakcja”, 1962

Pierre ALECHINSKY : oryginalna litografia barwna, 32 x 24 cm,
plansza dwustronna z katalogu wystawy malarstwa i rysunku Pierra Alechinskiego w Galerie de France, 2-28 maja 1962, egzemplarz nr 569.
900 zł

„Portret Ryszarda Wilhelma von Dohna, Łowczego Dworu cesarza Wilhelma II”, 1899

Julian FAŁAT: akwarela, papier, 31,5 x 26 cm,
sygn. l. d.: Jul Fałat 99.
Na odwrocie napis ołówkiem: Łowczy u cesarza Wilhelma; numer atramentem 801.
Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Władca haremu”

Feliks Michał WYGRZYWALSKI: olej, sklejka, 51 x 70 cm,
sygn. p.d.: „Władca haremu” / F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”.
Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55,  il. 138 s. 214).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł