Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

„Pejzaż z chatą”

Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, tektura,  21,5 x 31 cm,
sygn. p.d.: Ig. Pieńkowski.

* Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
4 800 zł

FIGURKA NIMFY GIESCHE

: porcelana biała, farby naszkliwne, srebrzenie, wys. 21,5 cm, figurka stanowi centralny element pojemnika na kwiaty z podstawą i misą, znak srebrny, drukowany: Giesche / ręcznie malowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia srebrzenia
Fabryka Porcelany Giesche, Katowice- Bogucice, 1929-1939.
1 600 zł

PATERA MIŚNIEŃSKA Z EMBLEMATEM 101. PUŁKU GRENADIERÓW

: porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 44 x 40 x 30 cm; stopa i trzon
z 8 figurkami putt - alegoriami czterech pór roku, trzon z dwoma kartuszami neorokokowymi: z herbem z koroną baronowską (Frieherr), oraz z emblematem 101. Pułku Grenadierów im. Cesarza i Króla Prus  Wilhelma (2 Saksoński); znak podszkliwny niebieski fabryki w Miśni, wyciskany numer 50, ryty numer 605. Stan zachowania: drobne ubytki  płatków i liści kwiatów, brak podstawy.
Miśnia, k. XIXw.
12 000 zł

„Władca haremu”

Feliks Michał WYGRZYWALSKI: olej, sklejka, 51 x 70 cm,
sygn. p.d.: „Władca haremu” / F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

„Portret Feliksa Jasieńskiego”, 1906

Leon WYCZÓŁKOWSKI: miękki werniks, 25,1 x 16 cm,
sygnatura i technika oł. p.d.: Vernis mou LWyczół 1906.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, 2 b. dr. ubytki farby w partii włosów (nad czołem).
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
6 400 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”.
Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55,  il. 138 s. 214).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł