Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

ŻARDINIERA SREBRNA

: owalny korpus na 4  nóżkach, dekorowany ażurowym motywem stylizowanych gałązek, dwa wydatne uchwyty w formie liści tataraku,  wkład szkło niebieskie;
wym.: 11 x 27 x 11 cm, waga 223 g, srebro pr. 800, niemiecka cecha po 1886, znak niezidentyfikowanego złotnika (pegaz). Stan dobry.
Niemcy, ok. 1920
3 500 zł

„Tancerze”, 1975

Alexander CALDER: oryginalna litografia barwna, 38 x 56 cm, okładka z pisma
1 300 zl

„Leśne jeziorko”, 1919

Józef RAPACKI: olej, płótno, 75 x 100 cm,
sygn. i dat. p.d.: Józef Rapacki 1919
Na odwrocie drukowana nalepka, opatrzona numerem 1186, wypełniona tekstem atramentem, z tytułem obrazu „Jeziorko leśne”.
33 000 zł

„Przy koksioku ”, 1978

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
44 500 zł

„Sad”, 1907

Kazimierz SICHULSKI: pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07
Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny  znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay.
Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32.
W  pracach malowanych na papierze o większym formacie często wykorzystywano dwa  lub więcej arkuszy. Proszę porównać obraz Stanisława Wyspiańskiego „Portret Andrzeja Mielewskiego w roli Rapsoda w 'Bolesławie Śmiałym'
Cena wywoławcza:
19 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

„Sosny i wrzosy nad brzegiem morza”, 1937

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: gwasz, tektura, 50 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego  z 28 grudnia 1963.
Cena wywoławcza:
6 200 zł
Cena uzyskana:
7 000 zł