Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

„Tancerze”, 1975

Alexander CALDER: oryginalna litografia barwna, 38 x 56 cm, okładka z pisma
1 300 zl

„Koronacja Władysława Łokietka. Studium”

Kazimierz ALCHIMOWICZ: gwasz, sepia, tektura, 24 x 35,7 cm,niesygnowany, p.d. napis atramentem: Oryginalny szkic K. Alchimowicza / Fr. Czosnowski (?) / prezes Tow.
 Na odwrocie drukowana nalepka oznaczona numerem 896, z tekstem atramentem: Autor Alchimowicz Kazimierz / Mk 7.000 / Studjum / Rodzaj dzieła rys. / Własność Tow. Art. / data nadesłania 5/18/1918.
Nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 12 października 1957.
5 300 zł

"Marilyn z szampanem", 1968

Bert STERN : serigrafia barwna, 28,5 x 27 cm,
plansza dwustronna z portfolia zamieszczonego w piśmie „Avant Garde 2”
750 zł

„Pejzaż zimowy z okolic Nieświeża”

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, tektura, 35 x 71 cm,
sygn. p.d.: JFałat Nieśwież.
Na odwrocie napis ołówkiem: Zapłacono / 3 / VIII 29.
Cena wywoławcza:
45 000 zł
Cena uzyskana:
51 000 zł

„Sosny i wrzosy nad brzegiem morza”, 1937

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: gwasz, tektura, 50 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego  z 28 grudnia 1963.
Cena wywoławcza:
6 200 zł
Cena uzyskana:
7 000 zł

„Górnicy w łaźni”, ok. 1970

Stanisław GADOMSKI: fotografia czarno-biała, papier, 50 x 40 cm.
Fotografia (opatrzona tytułem „W górniczej łaźni”) reprodukowana m. in. w: „Stanisław Gadomski w 80. rocznicę urodzin. Dawne i nowe kserofotografie”, ZPAP, Oddział Katowicki, galeria „art nowa 2”, 2009.

Cena wywoławcza:
500 zł
Cena uzyskana:
900 zł