Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

SREBRNE PUZDERKO

: korpus kolisty, na pokrywie reliefowa scena „Dzieciątko Jezus z małym św. Janem i dwoma aniołami” wg Rubensa, na ściance korpusu reliefowe motywy owoców granatu i wici roślinnej; wym.: 6 x 15,5 cm, waga 333 g, srebro, punce niemieckiej firmy złotniczej B. Neresheimer & Söhne, Hanau, oraz austro-węgierska cecha wwozowa z lat 1901-1921.
Niemcy, ok. 1910
2 700 zł

„Para dzieci z białym króliczkiem”, 1926

Wlastimil HOFMAN: olej, tektura, 48,5 x 70 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1926
Na odwrocie niebieską kredką: 958.
28 000 zł

„Szarża ułańska”, 1927

    Wojciech KOSSAK: olej, tektura, 42 x 54 cm;
sygn. p.d.: Wojciech Kossak / 1927.
23 500 zł

„Wieczorne opary”, ok. 1918

 Teodor ZIOMEK: olej, płótno naklejone na tekturę, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Salon Wiosenny 1918, z tekstem atramentem: T. Ziomek / Wieczorne opary / olej.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł

„Malarstwo”, 1929

 Wlastimil HOFMAN: olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1929
Na odwrocie autorski tytuł ołówkiem: „Malarstwo” / (czyli / malarska bryndza), oraz dwie pieczęcie: niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G, druga pieczęć: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa 11.
Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
20 100 zł

SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł