Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - Katowice

15 października 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Józef MEHOFFER (1869-1946)
„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”
olej, płótno, 51 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Józef Mehoffer

jozef-mehoffer-polonia-radosc-zycia-wersja-lewej-czesci-tryptyku-4530

ZEGAR BIURKOWY PRZYCISK DO PAPIERU

: w formie kuli, obudowa mosiądz, szkło bezbarwne, wym.: 21 x 12 cm,  tarcza z cyframi arabskimi, tylne drzwiczkami na zawiasie, mechanizm bezmarkowy, naciąg na kluczyk, na płycie mechanizmu numer: 457. Stan zachowania dobry,  mechanizm po konserwacji.
Niemcy (?), ok. 1930
2 500 zł

PUCHAR Z POKRYWĄ, ok. 1850

: szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane, barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm; wieloboczna stopa, tralkowy wieloboczny trzon, czara szlifowana w pionowe fasety, wysklepiona pokrywa z wydatną sześcioboczną sterczyną, czara i pokrywa dekorowane malowanym motywem kwiatów i liści powoju. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie.
Czechy (?), ok. 1850
1 800 zł

„Widok na Śnieżne Kotły w Karkonoszach”, 1925

    Georg WICHMANN: olej, tektura, 51 x 70,5 cm,
sygn. l.d.: G. Wichmann / 25
7 000 zł

„Zima nad Bałtykiem”, 1931

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Pościg za bolszewikami”, 1937

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 29,5 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1937.
Na odwrocie numer atramentem: 1073
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Szymon Tatar”, 1904

Leon WYCZÓŁKOWSKI: ołówek, papier, 24 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: LW 1904.
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
12 500 zł