Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

„Święta Rodzina”, XVII w.

: olej, płótno, 101 x 78,5 cm,
niesygnowany.
Analiza pigmentów dr Pawła Karaszkiewicza.
10 000 zł

„Kaczeńce w wazonie”

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 49 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie autorski napis niebieską kredką: „Kaczeńce” / mal. A. Karpiński / Kraków.

* Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
13 000 zł

„Bez tytułu 2”, ok. 1975

Gilou BRILLANT: barwna akwaforta, akwatinta, carborundum, 86/99, 75,5 x 56,5 cm,
sygn. oł. p.d.: Brillant; oł. l.d.: 86/99; p.d. sucha pieczęć paryskiej Galerie Lahumière.
900 zł

„Portret Ryszarda Wilhelma von Dohna, Łowczego Dworu cesarza Wilhelma II”, 1899

Julian FAŁAT: akwarela, papier, 31,5 x 26 cm,
sygn. l. d.: Jul Fałat 99.
Na odwrocie napis ołówkiem: Łowczy u cesarza Wilhelma; numer atramentem 801.
Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Władca haremu”

Feliks Michał WYGRZYWALSKI: olej, sklejka, 51 x 70 cm,
sygn. p.d.: „Władca haremu” / F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

„Czerkies na koniu”

J. KONARSKI: olej, tektura, 14 x 6,5 cm,
sygn. p.d.: J. Konarski
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
3 200 zł