Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

„Sobór Archanioła Michała” , XIX w.

: ikona rosyjska, tempera, deska, wym.: 47,5 x 38cm.
Stan zachowania: brak szpong, na odwrocie ślady po kołatku.
4 500 zł

„Martwa natura z nasturcjami”, 1940

Julia ACKER: olej, sklejka, 53 x 34 cm
sygn. p.d.: Julia / Acker / 40
4 200 zł

SREBRNA CUKIERNICA WARSZAWSKA

: owalny, wklęsło-wypukły korpus na 4 nóżkach, lekko wysklepiona pokrywa na zawiasach; wys. 7 cm, waga 319 g, srebro pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1962, Urząd Probierczy w Warszawie, monogram złotnika nieczytelny.  Stan zachowania b. dobry.
2 200 zł

„Pejzaż śląski”, 1974

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 51 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1974 r.
Na odwrocie na dolnej listwie krosien drukowana naklejka: Galerie Kaschenbach Trier Fleischstr. 50.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
10 800 zł

„Wenecja. Dogana i Santa Maria della Salute”, 1930

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, tektura, 49 x 68,7 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930;
Cena wywoławcza:
5 500 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”

Józef MEHOFFER: olej, płótno, 51 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Józef Mehoffer
Cena wywoławcza:
45 000 zł
Cena uzyskana:
45 000 zł