Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

„Młoda dziewczyna”, ok. 1920

 Dominique ALONZO: brąz złocony, kość słoniowa, wys. 26 cm, sygn. na podstawie: D. Alonzo.
Stan zachowania: dr. pęknięcia kości słoniowej, złocenie w b. dobrym stanie.
16 500 zł

ŚW. JAN NEPOMUCEN

: rzeźba, drewno lipowe, polichromia, wys. 73 cm, podstawa wtórna, drewno z tyłu głęboko wydrążone, z zamontowanym hakiem  ( prawdopodobnie rzeźba ołtarzowa, przeznaczona do oglądania z przodu i z boków,  z hakiem do stabilnego ustawienia). Stan zachowania: brak krucyfiksu (atrybutu świętego), ogólne zabrudzenia i dr. ubytki polichromii, z tyłu otworki po drewnojadzie.
Południowe Niemcy (?), ok. poł. XVIII w.
3 800 zł

„Żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza”, 1930

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1930
Na odwrocie podwójna pieczęć z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”.
*Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
26 500 zł

„Przy koksioku ”, 1978

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
44 500 zł

„Portret dziewczyny w czerwonych koralach”

Piotr STACHIEWICZ: pastel, tektura, 45,5 x 61,5 cm,
sygn. p.g.: P. Stachiewicz
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
10 400 zł

KAFELKI ZE ZNAKAMI ZODIAKU STEATYT

: 8 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle reliefowe znaki zodiaku: byk, rak, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik; niesygnowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia złocenia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
5 900 zł