Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

ZŁOTA BRANSOLETA Z AMETYSTEM

: naturalny, jasnofioletowy ametyst o formie owalnej i szlifie fasetowym, o masie ok. 10 ct, otoczony ziarenkami pereł, złoto pr, 0,587 i 0,875 ( łańcuszek zabezpieczający), moskiewska cecha z lat 1880-1890, monogram złotnika H. Я., waga 22,5 g, na zewnętrznej stronie bransoletki napis: Souvenir.
Moskwa, 1880-1890.
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa, oraz świadectwo badania Urzędu Probierczego w Chorzowie.
6 800 Zł

„Jesienny pejzaż z wejściem kościółka”

Stanisław KAMOCKI: olej, płótno, 90 x 101 cm,
sygn. l.d. : St Kamocki
28 000 zł

„Pejzaż z okolic Międzybrodzia”, 1957

Paweł STELLER: akwarela, papier, 36 x 50 cm,
sygn. p.d.: P. Steller / Międzybrodzie 1957
3 800 zł

„Modląca się kobieta”, 1905

Julian FAŁAT : gwasz, akwarela, pastel, karton naklejony na tekturę, 44 x 40,4 cm,
sygn. p. d.: Jul Fałat / 905.
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 5 października 1949.
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
36 000 zł

„Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

Zygmunt ROZWADOWSKI: olej, tektura, 62 x 96 cm,
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1936
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

„Studium głowy starca”, 1901

Witold WOJTKIEWICZ: olej, płótno (dublowane), 19 x 12,5 cm,
sygn. l.d.: 1901 / WWojtk.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Na odwrocie drukowana nalepka Muzeum Narodowego w Krakowie z tekstem atramentem: Witold Wojtkiewicz / Studium głowy starca / ol. pł., 18 x 12 cm / właściciel Aleksandra Kostrzębska / Wystawa monograficzna.
Obraz był eksponowany na wystawie monograficznej Witolda Wojtkiewicza w Muzeum Narodowym w Krakowie w 1976, reprodukowany w katalogu wystawy (wydanym w 1989) poz. 2, oraz na wystawie „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999, reprodukowany w katalogu, s. 33.
Cena wywoławcza:
21 000 zł
Cena uzyskana:
21 000 zł