Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

SERWIS DO HERBATY KUZNIECOW

: dzbanek,  dzbanek do mleka, cukiernica, miseczka, 6 filiżanek ze spodkami;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, na niebieskim tle malowane bukiety polnych kwiatów;
znak drukowany niebieski koncernu M. S. Kuzniecowa, fabryka w Dulewie, malowane czarną emalią numery: 998/4.
Stan zachowania: pokrywka dzbanka lekko pęknięta i wyszczerbiona.
Rosja, ok. 1900
2 000 zł

„Święta Rodzina”, XVII w.

: olej, płótno, 101 x 78,5 cm,
niesygnowany.
Analiza pigmentów dr Pawła Karaszkiewicza.
10 000 zł

„Liście w wazonie”

Wacław TARANCZEWSKI: olej, płótno, 64 x 54 cm,
sygn. na odwrocie: W. Taranczewski
7 000 zł

„Pejzaż z polem słoneczników”, 1969

Paweł WRÓBEL: olej, sklejka, 45,5 x 65 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1969 r.
Na odwrocie czarnym tuszem monogram B.K. (Bronisław Krawczuk), napis atramentem: łopata. Prezentowany obraz został zakupiony przez Bronisława Krawczuka bezpośrednio od Pawła Wróbla.
Cena wywoławcza:
5 800 zł

„Portret Ryszarda Wilhelma von Dohna, Łowczego Dworu cesarza Wilhelma II”, 1899

Julian FAŁAT: akwarela, papier, 31,5 x 26 cm,
sygn. l. d.: Jul Fałat 99.
Na odwrocie napis ołówkiem: Łowczy u cesarza Wilhelma; numer atramentem 801.
Cena wywoławcza:
13 500 zł

SERWIS DO KAWY STEATYT

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”.
Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55,  il. 138 s. 214).
Cena wywoławcza:
2 000 zł