Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

„Martwa natura z żonkilami”

: olej, tektura, 56 x 49 cm
sygn. nieczytelnie p.d.
2 000 zł

„Matka Boska Kazańska”, k. XVIII w.

: ikona rosyjska, tempera, deska, okład mosiądz, wym.: 30 x 26,5 cm.
Stan zachowania: okład w kilku miejscach pęknięty, z dr. ubytkami, wgniecenia na narożnikach, brak szpong.
5 500 zł

„Trzy figury”

Jan LEBENSTEIN: litografia barwna, 32,1 x 22 cm, wym. planszy: 33,4 x 24 cm,
sygnatura i numer edycji oł. śr.d.:  52/100 Lebenstein.

*Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
1 200 zł

„Portret Ryszarda Wilhelma von Dohna, Łowczego Dworu cesarza Wilhelma II”, 1899

Julian FAŁAT: akwarela, papier, 31,5 x 26 cm,
sygn. l. d.: Jul Fałat 99.
Na odwrocie napis ołówkiem: Łowczy u cesarza Wilhelma; numer atramentem 801.
Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Czerkies na koniu”

J. KONARSKI: olej, tektura, 14 x 6,5 cm,
sygn. p.d.: J. Konarski
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
3 200 zł

„Portret Feliksa Jasieńskiego”, 1906

Leon WYCZÓŁKOWSKI: miękki werniks, 25,1 x 16 cm,
sygnatura i technika oł. p.d.: Vernis mou LWyczół 1906.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, 2 b. dr. ubytki farby w partii włosów (nad czołem).
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
6 400 zł