Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

„Tancerze”, 1975

Alexander CALDER: oryginalna litografia barwna, 38 x 56 cm, okładka z pisma
1 300 zl

„Koronacja Władysława Łokietka. Studium”

Kazimierz ALCHIMOWICZ: gwasz, sepia, tektura, 24 x 35,7 cm,niesygnowany, p.d. napis atramentem: Oryginalny szkic K. Alchimowicza / Fr. Czosnowski (?) / prezes Tow.
 Na odwrocie drukowana nalepka oznaczona numerem 896, z tekstem atramentem: Autor Alchimowicz Kazimierz / Mk 7.000 / Studjum / Rodzaj dzieła rys. / Własność Tow. Art. / data nadesłania 5/18/1918.
Nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 12 października 1957.
5 300 zł

"Marilyn z szampanem", 1968

Bert STERN : serigrafia barwna, 28,5 x 27 cm,
plansza dwustronna z portfolia zamieszczonego w piśmie „Avant Garde 2”
750 zł

„Janosik. Główka górala”, ok. 1925

Władysław SKOCZYLAS: drzeworyt na kremowej tincie, 22 x 22 cm.
Zachowana kalka zabezpieczająca z nadrukiem: Główka górala / Drzeworyt oryginalny / Władysława Skoczylasa / Dodatek artystyczny / do zeszytu gwiazdko- / wego „Tygodnika Ilu- / strowanego”. „Tygodnik Ilustrowany” nr 51,  19. 12. 1925.
Cena wywoławcza:
900 zł
Cena uzyskana:
900 zł

„Górnicy w łaźni”, ok. 1970

Stanisław GADOMSKI: fotografia czarno-biała, papier, 50 x 40 cm.
Fotografia (opatrzona tytułem „W górniczej łaźni”) reprodukowana m. in. w: „Stanisław Gadomski w 80. rocznicę urodzin. Dawne i nowe kserofotografie”, ZPAP, Oddział Katowicki, galeria „art nowa 2”, 2009.

Cena wywoławcza:
500 zł
Cena uzyskana:
900 zł

FIGURKA „MURZYN”

: porcelana, farby naszkliwne, wys. 14,5 cm, projekt formy: Hanna Orthwein (1916-1968) z 1957, znak drukowany czarny: Ć (w trójkącie ) / Ćmielów, numery czarną farbą: C-106-644/17.
Ćmielów, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
550 zł