Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

WITRYNA , ok. 1910

: okleina mahoniowa, aplikacje z mosiądzu złoconego, szyby szklane, wym.: 148 x 63,5 x 35,5 cm; smukły prostokątny korpus na 4 wygiętych nóżkach, wypukłe szyby w drzwiczkach  i ściance bocznej, druga szyba boczna wymieniona, wewnątrz 3 szklane półki, fryz, gzyms oraz  szyby obwiedzione mosiężnym, plastycznym ornamentem.
6 000 zł

MOFEM ZEGAR ART DECO Z LAMPĄ NOCNĄ

: obudowa metal niklowany, kolista podstawa z alabastru, wys. 28 cm,
regulacja pozycji klosza, mechanizm zegara z budzikiem marki Mofem.
Węgry, ok. 1930.
1 200 zł

„Sobór Archanioła Michała” , XIX w.

: ikona rosyjska, tempera, deska, wym.: 47,5 x 38cm.
Stan zachowania: brak szpong, na odwrocie ślady po kołatku.
4 500 zł

„Jesień w Giszowcu ”, 1985

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 79,5 x 99 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 85.
Cena wywoławcza:
9 000 zł
Cena uzyskana:
15 500 zł

„Wenecja. Dogana i Santa Maria della Salute”, 1930

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, tektura, 49 x 68,7 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930;
Cena wywoławcza:
5 500 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku”

Józef MEHOFFER: olej, płótno, 51 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Józef Mehoffer
Cena wywoławcza:
45 000 zł
Cena uzyskana:
45 000 zł