Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - Katowice

21 maja 2016 - godz. 16.00

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
„Dziewczynka ze skowronkiem”, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

25-HOFMAN

„Miasteczko z kościołem”

Adam MALICKI : olej, tektura, 32 x 40 cm
sygn. p.d.: Adam Malicki
Stan zachowania: tektura lekko wypukła.
2 800 zł

PATERA PORCELANA MIŚNIA

: porcelana,  farby naszkliwne, złocenie, śr. 30 cm;
lustro dekorowane malowanym bukietem kwiatów, kołnierz z reliefowym motywem liści akantu na białym tle;
znak malowany kobaltem pod glazurą Pfeiffer-Marke, ryte i wyciskane litery i numery: C113 a/135.
Stan b. dobry.
Miśnia, 1924 – 1934
1900 zł

ŻARDINIERA SREBRNA

: owalny korpus na 4  nóżkach, dekorowany ażurowym motywem stylizowanych gałązek, dwa wydatne uchwyty w formie liści tataraku,  wkład szkło niebieskie;
wym.: 11 x 27 x 11 cm, waga 223 g, srebro pr. 800, niemiecka cecha po 1886, znak niezidentyfikowanego złotnika (pegaz). Stan dobry.
Niemcy, ok. 1920
3 500 zł

„Przy koksioku ”, 1978

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
44 500 zł

„Sad”, 1907

Kazimierz SICHULSKI: pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07
Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny  znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay.
Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32.
W  pracach malowanych na papierze o większym formacie często wykorzystywano dwa  lub więcej arkuszy. Proszę porównać obraz Stanisława Wyspiańskiego „Portret Andrzeja Mielewskiego w roli Rapsoda w 'Bolesławie Śmiałym'
Cena wywoławcza:
19 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

KAFELKI ZE ZNAKAMI ZODIAKU STEATYT

: 8 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle reliefowe znaki zodiaku: byk, rak, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik; niesygnowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia złocenia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
5 900 zł