Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - Katowice

10 października 2015 - godz. 16.00

10 października 2015 w Galeria Miasta Ogrodów w Katowicach odbyła się 146. aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosło artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach. Łącznie wylicytowano ponad 30 obiektów.

zobacz katalog 146. aukcji>>

Mocne notowania utrzymała Grupa Janowska. „Święta Barbara” Pawła Wróbla,
poz. 3, z 4 700 zł podniosła cenę do 10 100 zł, obraz Ewalda Gawlika „Dom artysty zimą”, z ceną wywoławczą 8 000 zł, uzyskał wynik 14 500 zł. Prezentowane na aukcji dwa obrazy znakomitego Pawła Stolorza z Szopienic, zostały sprzedane po 3 000 zł każdy.
Warto na koniec wspomnieć katowicki Steatyt, którego serwis kawowy „Kalipso”, poz. 72 z kwoty 2 400 zł został wylicytowany do 3 100 zł.

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Studium siedzącej kobiety”
olej, deska, 23 x 16 cm, sygn. p.g.: J. Malczewski.
(fragment)

TALERZ DEKORACYJNY

: naśladownictwo  manufaktury wiedeńskiej, porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenie, śr. 35,5 cm;
w lustrze stojąca postać biblijnej Rut ze snopkiem zboża, w tle dojrzałe łany i błękitno-różowe niebo, sygn. p.d.: Trau;
kołnierz dekorowany kobaltem i złoconym motywem kwiatów i rocaille`ów;
znak podszkliwny niebieski fabryki Ackermann & Fritze (?), napis  złota farbą „Ruth” / D. 25 l.
Niemcy (?), ok. 1920
3 600 zł

„Dwie dziewczyny w strojach krakowskich”

Kamila BUKOWSKA: olej, płótno, 64 x 44,5 cm
sygn. p.d.: K. Bukowska
5 200 zł

„Martwa natura z nasturcjami”, 1940

Julia ACKER: olej, sklejka, 53 x 34 cm
sygn. p.d.: Julia / Acker / 40
4 200 zł

„Pejzaż śląski”, 1974

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 51 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1974 r.
Na odwrocie na dolnej listwie krosien drukowana naklejka: Galerie Kaschenbach Trier Fleischstr. 50.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
10 800 zł

„Jesień w Giszowcu ”, 1985

Ewald GAWLIK: olej, płótno, 79,5 x 99 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 85.
Cena wywoławcza:
9 000 zł
Cena uzyskana:
15 500 zł

„Wenecja. Dogana i Santa Maria della Salute”, 1930

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, tektura, 49 x 68,7 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930;
Cena wywoławcza:
5 500 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł