Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - Katowice

10 października 2015 - godz. 16.00

10 października 2015 w Galeria Miasta Ogrodów w Katowicach odbyła się 146. aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosło artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach. Łącznie wylicytowano ponad 30 obiektów.

zobacz katalog 146. aukcji>>

Mocne notowania utrzymała Grupa Janowska. „Święta Barbara” Pawła Wróbla,
poz. 3, z 4 700 zł podniosła cenę do 10 100 zł, obraz Ewalda Gawlika „Dom artysty zimą”, z ceną wywoławczą 8 000 zł, uzyskał wynik 14 500 zł. Prezentowane na aukcji dwa obrazy znakomitego Pawła Stolorza z Szopienic, zostały sprzedane po 3 000 zł każdy.
Warto na koniec wspomnieć katowicki Steatyt, którego serwis kawowy „Kalipso”, poz. 72 z kwoty 2 400 zł został wylicytowany do 3 100 zł.

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Studium siedzącej kobiety”
olej, deska, 23 x 16 cm, sygn. p.g.: J. Malczewski.
(fragment)

FIGURKA SIEDZĄCEGO CHARTA

: fajans, farby podszkliwne, wym. 15 x 11,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: P pomiędzy rogami jelenia i bawołu, powyżej Pacyków, w owalu czarny drukowany napis: Made in Poland, pieczątka Handpainted, wyciskane numery: 567/108/6.
Pacyków, 1929-1939
1 400 zł

„Liście w wazonie”

Wacław TARANCZEWSKI: olej, płótno, 64 x 54 cm,
sygn. na odwrocie: W. Taranczewski
7 000 zł

„Pejzaż z chatą”

Ignacy PIEŃKOWSKI: olej, tektura,  21,5 x 31 cm,
sygn. p.d.: Ig. Pieńkowski
4 800 zł

„Bez tytułu”

Jan LEBENSTEIN: olej, płyta, 29,5 x 12,5 cm,
sygn. p.d.: J. Lebenstein Paris.
Prezentowany obraz został ofiarowany ojcu obecnego właściciela przez Jana Lebensteina w Krakowie w 1979.
Cena wywoławcza:
19 000 zł

„U.F.O”, 1981

Andrzej S. KOWALSKI: ołówek, papier, 45,5 x 66,5 cm,
sygn. p.d.: A.S. Kowalski 1981.; l.d.: „U.F.O”
Cena wywoławcza:
6 000 zł

„Portret Feliksa Jasieńskiego”, 1906

Leon WYCZÓŁKOWSKI: miękki werniks, 25,1 x 16 cm,
sygnatura i technika oł. p.d.: Vernis mou LWyczół 1906.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, 2 b. dr. ubytki farby w partii włosów (nad czołem).
Cena wywoławcza:
4 000 zł