Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - Katowice

10 października 2015 - godz. 16.00

10 października 2015 w Galeria Miasta Ogrodów w Katowicach odbyła się 146. aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosło artystycznego, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach. Łącznie wylicytowano ponad 30 obiektów.

zobacz katalog 146. aukcji>>

Mocne notowania utrzymała Grupa Janowska. „Święta Barbara” Pawła Wróbla,
poz. 3, z 4 700 zł podniosła cenę do 10 100 zł, obraz Ewalda Gawlika „Dom artysty zimą”, z ceną wywoławczą 8 000 zł, uzyskał wynik 14 500 zł. Prezentowane na aukcji dwa obrazy znakomitego Pawła Stolorza z Szopienic, zostały sprzedane po 3 000 zł każdy.
Warto na koniec wspomnieć katowicki Steatyt, którego serwis kawowy „Kalipso”, poz. 72 z kwoty 2 400 zł został wylicytowany do 3 100 zł.

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
„Studium siedzącej kobiety”
olej, deska, 23 x 16 cm, sygn. p.g.: J. Malczewski.
(fragment)

„Matka Boska Kazańska”, k. XVIII w.

: ikona rosyjska, tempera, deska, okład mosiądz, wym.: 30 x 26,5 cm.
Stan zachowania: okład w kilku miejscach pęknięty, z dr. ubytkami, wgniecenia na narożnikach, brak szpong.
5 500 zł

„Koń nad poległym ułanem”, 1929 (?)

Jerzy KOSSAK : olej, tektura, cm, 31 x 44,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1929 (?)
Na odwrocie napis atramentem: Sulisławice; długopisem: KT 5847/I/78.
Stan zachowania: tektura lekko sfalowana.

* Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
9 000 zł

„Trzy figury”

Jan LEBENSTEIN: litografia barwna, 32,1 x 22 cm, wym. planszy: 33,4 x 24 cm,
sygnatura i numer edycji oł. śr.d.:  52/100 Lebenstein.

*Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.
1 200 zł

„Portret Ryszarda Wilhelma von Dohna, Łowczego Dworu cesarza Wilhelma II”, 1899

Julian FAŁAT: akwarela, papier, 31,5 x 26 cm,
sygn. l. d.: Jul Fałat 99.
Na odwrocie napis ołówkiem: Łowczy u cesarza Wilhelma; numer atramentem 801.
Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

„Czerkies na koniu”

J. KONARSKI: olej, tektura, 14 x 6,5 cm,
sygn. p.d.: J. Konarski
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
3 200 zł

„Portret Feliksa Jasieńskiego”, 1906

Leon WYCZÓŁKOWSKI: miękki werniks, 25,1 x 16 cm,
sygnatura i technika oł. p.d.: Vernis mou LWyczół 1906.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, 2 b. dr. ubytki farby w partii włosów (nad czołem).
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
6 400 zł