Aukcja nr 119 - 13.10.2102 - Katowice

13 października 2012 - godz. 16.00
Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6

zobacz katalog aukcji >

Antoni SZYBALSKI (1867-ok.1958) „Pejzaż nadmorski z miasteczkiem”, 1896
olej, płótno (dublowane), 60 x 81,5 cm, sygn. p.d.: Antoni Szybalski / Paris 1896. Na odwrocie płótna pieczęć firmy Gustava Sennelier, znanego paryskiego producenta i dostawcy materiałów malarskich. Obraz po konserwacji.

Antoni SZYBALSKI „Pejzaż nadmorski z miasteczkiem”, 1896

SREBRNA ŻARDINIERA, Wiedeń, ok. 1905

: ażurowy, owalny korpus na 4 nóżkach w formie spłaszczonych kul,  dwa wydatne uchwyty, całość dekorowana motywami liści laurowych i liści akantu, pojemnik szkło bezbarwne, szlifowane; wym.: 15,5 x 41,5 x 19,5 cm, waga 639 g, srebro wew. złocone pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 z litarą A (Wiedeń), znak wiedeńskiej firmy złotniczej  Silberwarenfabrik Alexander Sturm (czterolistna koniczyna w kolistym polu), wybity numer: 30983.
Stan zachowania b. dobry.
6 000 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :     pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Kompozycja”, ok. 1964

Danuta DUDEK-BŁESZYŃSKA: olej, płótno, 140 x 90 cm,
sygn. p.d.: D. Błeszyńska.
Na odwrocie sygnatura oraz nalepka ze stemplem Prezydium Rady Narodowej Miasta Krakowa z 1964.
4 900 zł

„Ulica Przyjemna w Giszowcu”, 1989

 Ewald GAWLIK : olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 1989.
Na odwrocie nalepka z autorskim opisem długopisem: Tyt: „ul. Przyjemna w Giszowcu / Tech: Olej na płótnie. / Wym: 70 x 100 cm / Wyk: Ewald Gawlik  1989.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł

„Diana”, 1917

Jacek MALCZEWSKI: olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.:  JMalczewski 1917.
Na odwrocie stempel: Skład fabryczny  / Iskra / Kraków ul. Basztowa L. 19 / obok Akad. sztuk pięknych.
Stan zachowania: dr. ubytki i rozwarstwienia tektury w górnych narożnikach.
Cena wywoławcza:
180 000 zł
Cena uzyskana:

„Prządki”

Ignacy PIEŃKOWSKI:
olej, płótno, 67 x 58 cm,
sygn. p.d.: Ign. Pieńkowski.
Na krosnach stempel Składu Papieru R. Aleksandrowicz, Kraków, Basztowa 14, oraz stempel Domu Handlowo-Komisowego, obrazy, dywany, antyki itp., Kraków Szpitalna 11 róg św. Tomasza, do obrazu dołączony rachunek zakupu obrazu „Prządki”, wystawiony przez Dom Handlowo-Komisowy z Krakowa, z datą 3.5. (19)40.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł