Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - Katowice

12 maja 2012 - godz. 16.00
Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6

zobacz katalog aukcji >

Stanisław DĘBICKI (1866-1924) "Ogród Luksemburski"
pastel, papier naklejony na płótno, 32,5 x 41 cm, sygn. p.d.: St. Dębicki

DESA Aukcja nr 116

SREBRNY KOMPLET ART DECO DO KAWY I HERBATY

: owalne, wklęsło-wypukłe korpusy, wysklepione pokrywy na zawiasie, uchwyty z okładziną z kości; dzbanek do kawy (wys. 21,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 16,5 cm), mlecznik (wys. 9,5 cm),  waga 1353 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, znak firmy Bremen Silberwaren Fabrik (1905-1981), Brema, sygnatura firmy Friedländer & Eisner, wybite numery. Stan zachowania dobry.
Niemcy, ok. 1930
5 000 zł

„Portret młodej kobiety w turbanie. Hrabina Ożarowska(?)”, ok. 1830

: olej, płótno (dublowane), 39 x 31 cm,
niesygnowany.
Stan zachowania: obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Na odwrocie, na tekturze zabezpieczającej, napis kredką: Karol Schweikart / Portret hr. Ożarowskiej.
7 500 zł

„Studium aktu”

Wojciech WEISS : ołówek, tusz lawowany, 30 x 22 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW.
Na odwrocie owalny stempel: Ze Zbioru Dzieł Wojciecha Weissa / Dom Artysty, wew. faksymilowy monogram artysty, pod stemplem drukowany numer 001210.
6 000 zł

„Ulica Przyjemna w Giszowcu”, 1989

 Ewald GAWLIK : olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 1989.
Na odwrocie nalepka z autorskim opisem długopisem: Tyt: „ul. Przyjemna w Giszowcu / Tech: Olej na płótnie. / Wym: 70 x 100 cm / Wyk: Ewald Gawlik  1989.
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł

„Portret dziewczynki”, 1920

Alfons KARPIŃSKI:
olej, tektura, 50 x 42,5 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński / 1920.
 Na odwrocie nalepka z 47 aukcji DESA sp. z o.o., gdzie praca została zakupiona.
Cena wywoławcza:
21 000 zł

„Diana”, 1917

Jacek MALCZEWSKI: olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.:  JMalczewski 1917.
Na odwrocie stempel: Skład fabryczny  / Iskra / Kraków ul. Basztowa L. 19 / obok Akad. sztuk pięknych.
Stan zachowania: dr. ubytki i rozwarstwienia tektury w górnych narożnikach.
Cena wywoławcza:
180 000 zł
Cena uzyskana: