Aukcja nr 110 - 24.09.2011 - Częstochowa

24 września 2011 - godz. 16.00,
RATUSZ - Muzeum Częstochowskie,
Al. NMP 45, Sala Reprezentacyjna - I p.

zobacz katalog i wyniki aukcji >

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Częstochowie przy Al. NMP 40/42 czynną w dniach od 15 do 23 września w godz. 10.30 - 18.00 oraz na wystawę aukcyjną 24 września 2011 w Sali Reprezentacyjnej Ratuszu czynną w godz. 12.00 - 16.00.

Adam SETKOWICZ (1876-1945)
„Polowanie zimą”, 1917
olej, płótno, 42 x 68 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz / 1917

SREBRNA ŻARDINIERA, Wiedeń, ok. 1905

: ażurowy, owalny korpus na 4 nóżkach w formie spłaszczonych kul,  dwa wydatne uchwyty, całość dekorowana motywami liści laurowych i liści akantu, pojemnik szkło bezbarwne, szlifowane; wym.: 15,5 x 41,5 x 19,5 cm, waga 639 g, srebro wew. złocone pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 z litarą A (Wiedeń), znak wiedeńskiej firmy złotniczej  Silberwarenfabrik Alexander Sturm (czterolistna koniczyna w kolistym polu), wybity numer: 30983.
Stan zachowania b. dobry.
6 000 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :     pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Pejzaż z Bolechowa w Galicji”

    Fryderyk PAUTSCH:     olej, tektura, 21 x 30 cm,
    sygn. p. d.: FPautsch
    Podobna kompozycja - „Bolechów w Galicji”, ok. 1920, olej, tektura 21,5 x 30,5 cm, reprodukowana w: „Fryderyk Pautsch. Pejzaże i inne tematy”, red. ks. A.J. Nowobilski, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, s. 67, poz. 33.

„Brzeg morza”, 1930

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI:

akwarela, gwasz, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930.
Cena wywoławcza:
5 700 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

„Diana”, 1917

Jacek MALCZEWSKI: olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.:  JMalczewski 1917.
Na odwrocie stempel: Skład fabryczny  / Iskra / Kraków ul. Basztowa L. 19 / obok Akad. sztuk pięknych.
Stan zachowania: dr. ubytki i rozwarstwienia tektury w górnych narożnikach.
Cena wywoławcza:
180 000 zł
Cena uzyskana:

„Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880

Jakob MELCHER : olej, płótno, 63 x 42 cm,
sygn. l.d.: J. Melcher München 1880.
Na odwrocie ramy nalepka z tekstem atramentem: J. Melcher München / 28 Schillerstr., oraz fragment drukowanej nalepki firmy Kugler & Cie.
Obraz o tytule „Gemüse-Verkäuferin in Slavonien” z 1880 był eksponowany na wystawie w Kunstakademie w Dreźnie w 1880 i opisany w katalogu wystawy, s.25, poz. 106. (Katalog der von der Kön. Akademie der bildenden Künste in Dresden alljährlich veranstalteten Kunstausstellung 1880); Friedrich von Boetticher, „Malerwerke des neunzehnten Jahrhunderts”, Pantheon Verlag, Lipsk, 1941, t. II, s. 12.
Obraz po konserwacji.

(Źródło:https://de.wikisource.org/wiki/Seite:Katalog_Kunstausstellung_Kunstakademie_Dresden_1880_bis_1882.pdf/29)
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł