Aukcja nr 110 - 24.09.2011 - Częstochowa

24 września 2011 - godz. 16.00,
RATUSZ - Muzeum Częstochowskie,
Al. NMP 45, Sala Reprezentacyjna - I p.

zobacz katalog i wyniki aukcji >

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Częstochowie przy Al. NMP 40/42 czynną w dniach od 15 do 23 września w godz. 10.30 - 18.00 oraz na wystawę aukcyjną 24 września 2011 w Sali Reprezentacyjnej Ratuszu czynną w godz. 12.00 - 16.00.

Adam SETKOWICZ (1876-1945)
„Polowanie zimą”, 1917
olej, płótno, 42 x 68 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz / 1917

"Martwa natura z kwiatami i zegarem", 1923

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 71 x 90 cm,
sygn. i dat. p.d.: A. Karpiński / 1923
42 000 zł

„Kwitnąca śliwa 2, wg Qi Baishi”

: drzeworyt barwny, 31,5 x 21,5 cm,
sygnatura i czerwona pieczęć artysty.
Drzeworyt z albumu „Ptaki, kwiaty, owady i zwierzeta”, zawierającego 22 drzeworyty wg Qi Baishi, wydawca Rong Bao Zhai, Pekin, ok. 1952.
480 zł

„Architektoniczna”

    Tomasz SĘTOWSKI : brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm,
    sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
    Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
    Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
13 000 zł

„Wesołe miasteczko na Śląsku”, 1971

Paweł WRÓBEL :
olej, płótno, 39 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1971 r.
Obraz po konserwacji.
Obraz ze zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
7 500 zł

„Willa w Krynicy”

NIKIFOR KRYNICKI :
akwarela, papier, 19 x 14,3 cm,
u dołu napis: „KRYNICAWILLANIMIARZOUICA”.
Cena wywoławcza:
9 500 zł

„Portret młodej kobiety”

Teodor AXENTOWICZ :
pastel, tektura, 61 x 45,5 cm,
sygn. l. śr.: T. Axentowicz.
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego z 1950.
Stan zachowania: sygnatura poprawiona ołówkiem.
Cena wywoławcza:
24 000 zł