Aukcja nr 108 - 28.05.2011 - Katowice

28 maja 2011 - godz. 16.00,
Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6

zobacz katalog i wyniki aukcji >

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5 czynną w dniach od 18 do 27 maja w godz. 10.30 - 18.00 oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 - 13.00.

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)
"Portret młodej kobiety"
pastel, tektura, 45,5 x 61,5
sygn. l.d.: P. Stachiewicz

"Martwa natura z kwiatami i zegarem", 1923

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 71 x 90 cm,
sygn. i dat. p.d.: A. Karpiński / 1923
42 000 zł

„Kwitnąca śliwa 2, wg Qi Baishi”

: drzeworyt barwny, 31,5 x 21,5 cm,
sygnatura i czerwona pieczęć artysty.
Drzeworyt z albumu „Ptaki, kwiaty, owady i zwierzeta”, zawierającego 22 drzeworyty wg Qi Baishi, wydawca Rong Bao Zhai, Pekin, ok. 1952.
480 zł

„Architektoniczna”

    Tomasz SĘTOWSKI : brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm,
    sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
    Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
    Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
13 000 zł

„Wiejskie podwórko”, 1934

Marcin KITZ :
olej, tektura, 24,5 x 39,5 cm
sygn. p.d.: M. Kitz 934.
Na odwrocie autorski napis z datą: (tekst nieczytelny) 2/IX/34.
Cena wywoławcza:
4 800 zł

„Woły w słońcu”

Leon WYCZÓŁKOWSKI : olej, tektura,  27,5 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: L Wyczółkowski
Na odwrocie stempel: Specyalny Skład / artykułów (napis nieczytelny) / Kazimierza Zajączkowskiego / w Krakowie / „pod Aniołem” plac Maryacki 8.
Cena wywoławcza:
30 000 zł

„Portret młodej kobiety”

Teodor AXENTOWICZ :
pastel, tektura, 61 x 45,5 cm,
sygn. l. śr.: T. Axentowicz.
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego z 1950.
Stan zachowania: sygnatura poprawiona ołówkiem.
Cena wywoławcza:
24 000 zł