Aukcja nr 108 - 28.05.2011 - Katowice

28 maja 2011 - godz. 16.00,
Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6

zobacz katalog i wyniki aukcji >

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5 czynną w dniach od 18 do 27 maja w godz. 10.30 - 18.00 oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 - 13.00.

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)
"Portret młodej kobiety"
pastel, tektura, 45,5 x 61,5
sygn. l.d.: P. Stachiewicz

SREBRNA ŻARDINIERA, Wiedeń, ok. 1905

: ażurowy, owalny korpus na 4 nóżkach w formie spłaszczonych kul,  dwa wydatne uchwyty, całość dekorowana motywami liści laurowych i liści akantu, pojemnik szkło bezbarwne, szlifowane; wym.: 15,5 x 41,5 x 19,5 cm, waga 639 g, srebro wew. złocone pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 z litarą A (Wiedeń), znak wiedeńskiej firmy złotniczej  Silberwarenfabrik Alexander Sturm (czterolistna koniczyna w kolistym polu), wybity numer: 30983.
Stan zachowania b. dobry.
6 000 zł

„Martwa natura z mieczykami”

    Longin ADAMIECKI :     pastel, tektura, 100 x 63 cm,
    sygn. l.d: Adamiecki
5 600 zł

„Kompozycja”, ok. 1964

Danuta DUDEK-BŁESZYŃSKA: olej, płótno, 140 x 90 cm,
sygn. p.d.: D. Błeszyńska.
Na odwrocie sygnatura oraz nalepka ze stemplem Prezydium Rady Narodowej Miasta Krakowa z 1964.
4 900 zł

„Letni pejzaż”

Wojciech WEISS : olej, płótno, 46,5 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: WWeiss.
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

„Diana”, 1917

Jacek MALCZEWSKI: olej, tektura, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.:  JMalczewski 1917.
Na odwrocie stempel: Skład fabryczny  / Iskra / Kraków ul. Basztowa L. 19 / obok Akad. sztuk pięknych.
Stan zachowania: dr. ubytki i rozwarstwienia tektury w górnych narożnikach.
Cena wywoławcza:
180 000 zł
Cena uzyskana:

„Prządki”

Ignacy PIEŃKOWSKI:
olej, płótno, 67 x 58 cm,
sygn. p.d.: Ign. Pieńkowski.
Na krosnach stempel Składu Papieru R. Aleksandrowicz, Kraków, Basztowa 14, oraz stempel Domu Handlowo-Komisowego, obrazy, dywany, antyki itp., Kraków Szpitalna 11 róg św. Tomasza, do obrazu dołączony rachunek zakupu obrazu „Prządki”, wystawiony przez Dom Handlowo-Komisowy z Krakowa, z datą 3.5. (19)40.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł