AUKCJA JESIENNA - 19 PAŹDZIERNIKA 2019

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ AKTUALNĄ OFERTĄ

AUKCJA JESIENNA MALARSTWA, GRAFIKI, FOTOGRAFII I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 19 PAŹDZIERNIKA 2019.
OBIEKTY NA TĘ AUKCJĘ PRZYJMUJEMY DO 9 WRZEŚNIA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

AUKCJA NR 177

W sobotę 11 maja 2019 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach odbyła się 177. Aukcja malarstwa, grafiki, fotografii i rzemiosła artystycznego zorganizowana przez Dom Aukcyjny DESA w Katowicach.

Grupa Janowska zawsze mocna! Wylicytowano sześć obrazów Pawła Wróbla, czyli wszystkie z oferty 177. aukcji. Wylicytowano „Niemowlęcą melancholię” Ewalda Gawlika. Spoza Grupy Janowskiej, ale z kręgu śląskich twórców nieprofesjonalnych zostały sprzedane obrazy Bronisława i Eugeniusza Krawczuków.

Inni twórcy związani ze Śląskiem również cieszyli się dużym zainteresowaniem. Sprzedany został znakomity „Dom” Romana Nowotarskiego, oraz doskonałe „Światłoformy III” Zdzisława Stanka. Z grafik wylicytowano „Wobec wartości” Adama Romaniuka, Pawła Stellera „Zaułek przy ulicy Andrzeja w Katowicach” i „Ostatnią wieczerzę” Jana Nowaka. „Eryka” z węgla Pawła Wróbla wylicytowano do sumy 1400 zł.

Wysoką cenę uzyskał liryczny „Mały bukiecik dla ukochanej” Kazimierza Mikulskiego. Młodopolski „Pejzaż z wiatrakiem i słonecznikami” Henryka Uziembły wylicytowano do 14 500 zł, przy skromnych 5000 zł ceny wywoławczej.

Jak zawsze zainteresowaniem cieszyły się bałtyckie pejzaże Sotera Jaxy-Małachowskiego, a także dynamiczny „Pościg za bolszewikami” Jerzego Kossaka i nostalgiczna „Husaria”
Stanisława Kaczora Batowskiego. Emocje budził „Szymon Tatar” Leona Wyczółkowskiego.
Doceniono tatrzańskie krokusy Maxa Hanemana.

zobacz katalog i wyniki aukcji>>

Stefan MONASTERSKI (XX w.)
„Pałac Łazienkowski w Warszawie”
olej, tektura, 19 x 23 cm,
sygn. p.d.: Monasterski St.

„Malarz”, ok. 1992

Tomasz SĘTOWSKI: olej, gwasz, tusz, piórko, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Sętowski T.
Na odwrocie szkic piórkiem „Głowa z kolczykiem”.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.

ZŁOTE SPINKI DO MANKIETÓW Z LAPIS LAZULI

: kamienie lapis lazuli o formie spłaszczonych kulek i śr. 18 mm, waga 12,02 g, oprawa złoto pr. 0,750, nierozpoznana cecha (Florencja, Włochy ?).
Włochy (?), ok. 1860
1 400 zł

„Zima”, 1956

Wlastimil HOFMAN : olej, płyta, 21,5 x 24 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofmann / 1956
5 000 zł

„Wesołe miasteczko”, 1975

Paweł WRÓBEL :
akryl, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
13 500 zł

„Zima nad Bałtykiem”, 1931

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

„Pościg za bolszewikami”, 1937

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 29,5 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1937.
Na odwrocie numer atramentem: 1073
Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł