172. AUKCJA 20 PAŹDZIERNIKA 2018

AUKCJA NR 172
MALARSTWO, GRAFIKA, FOTOGRAFIA,
RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE

20 PAŹDZIERNIKA 2018
GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA
KATOWICE AL. W. KORFANTEGO 6
GODZ. 16.00

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną
w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5

zobacz katalog aukcji>>

Poz. 7
Erich OCKERT (1889-1953)
„Dziewczynka z bukietem dalii”, 1939
olej, płótno, 54 x 39 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.g.: EO / 1939
(fragment)

„Pejzaż karkonoski”

 Paul WEIMANN: olej, płótno, 66 x 96,5 cm,
sygn. l.d.: P. Weimann
5 600 zł

„Widok na staw Tatrach”

Michał STAŃKO: olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: M. Stańko
4 200 zł

WISIOREK ART DECO Z AKWAMARYNEM I DIAMENTAMI

: niebieski akwamaryn o formie łezki,  szlifie fasetowym mieszanym,  masa ok. 7,80 ct, oraz 15 diamentów o formie okrągłej i szlifie fasetowym 8/8, dwie diamentowe rozety, łączna masa kamieni 0,45 ct, dodatkowo diament o formie okrągłej i szlifie brylantowym, masa ok. 0,07 ct, czystość i barwa P2/I; oprawa platynowo-złota, platyna pr. 0,900,  złoto pr. 0,585, austriacka cecha po 1923 dla wyrobów ze złota i platyny,  waga 4,710 g, łańcuszek srebro pr. 3 (0.800).
Opinia Jacka Ożdżeńskiego, eksperta diamentów, gemmologa
10 000 zł

„Przekupki lwowskie”

Erno ERB : olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Cena wywoławcza:
6 000 zł

„Emil Zegadłowicz”, 1922

Jerzy HULEWICZ: linoryt, 16,9 x 8,1 cm,
sygn. oł. p.d.: JHulewicz 1922
Grafika m. in. w zbiorach Muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym,
reprodukowana w: „Emil Zegadłowicz daleki i bliski”, pod redakcją: H. Czubały, K. Kłosińskiego, Krystyny Latawiec i W. Próchnickiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, 2015.
Cena wywoławcza:
2 700 zł

SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł